غذاهای مناسب گلو درد و کرونا (غذا های سبک برای مریض) برای بزرگسالان و کودکان

غذاهای مناسب سرماخوردگی

سرماخوردگی و کرونا و آنفولانزا سه تا از بیماری های بسیار شایع مخصوصا در فصل پاییز و زمستان می باشد که می توان گفت ۹۰ درصد مردم درگیر این ویروس ها هستند و یکی از دغدغه های غذایی همیشه تهیه انواع غذا ها می باشد که مناسب سرماخوردگی باشد و بتواند انرژی لازم را به بدن بدهد و ویتامین های مورد نیاز را تامین کند. اما زمانی که شما سرما می خورید باید انواع پروتئین و ویتامین سی را بدن برسانید تا بدن بتواند از طولانی شدن این بیماری جلوگیری کند. امروز در پارسی دی غذاهای مناسب سرماخوردگی و گلو درد و کرونا را می توانید به صورت لیست مشاهده کنید و برای این ایام تهیه کنید همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: لیست انواع غذا با مرغ

 

غذا های تقویتی برای سرماخوردگی

  • غذا های که حاوی روغن های طبیعی هستند منبع خوبی از امگا سه هستند و می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند مانند ماهی، میگو، آجیل، کره بادام زمینی و روغن زیتون.
  • انواع سوپ های گرم که با مرغ و گوشت و بوقلمون یا حتی عصاره های قلم تهیه می شوند می تواند از خشکی گلو و دهان جلوگیری کند.
  • استفاده از انواع دمنوش ها بخصوص نعنا، آویشن، گل ختمی، زنجبیل و استفاده از آبلیمو و عسل.
  • غذا های که دارای ویتامین سی باشند مانندرتقال، گوجه، فلفل دلمه سبزیجات تازه حاوی این ویتامین هستند و می تواند از دهیدراته شدن بدن جلوگیری کنند.

 

همچنین ببینید: لیست انواع غذا با گوشت

 

لیست غذای های مناسب سرماخوردگی (انواع سوپ)

لیست انواع آش مفید برای سرماخوردگی

بهترین دمنوش ها برای سرماخوردگی

 

لیست انواع غذا برای سرماحوردگی (نونی و برنجی)
همچنین ببینید: لیست غذا های نونی

 

از
1
دیدگاه