طرز تهیه دمنوش سیب با دارچین و عناب دلچسب و مقوی برای سرماخوردگی

دستور تهیه دمنوش سیب

دمنوش سیب

 

دمنوش سیب یکی از دمنوش های زمستانی و پاییزی می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید به راحتی به همراه دارچین یا عناب یا به لیمو مخلوط کنید و یک نوشیدنی گرم مقوی و پر خاصیت را تهیه کنید. دمنوش سیب و دارچین برای سرماخوردگی و گلو درد گزینه خوبی می باشد و شما می توانید در رسپی های زیر از سیب تازه یا سیب خشک شده به دلخواه استفاده کنید و یک دمنوش عالی تهیه کنید. دمنوش سیب را می توانید به همراه عسل یا شیرین کننده دلخواه خود میل کنید. سیب و دارچین دو ماده بسیار مفید و مقوی برای بدن هستند که ترکیب این دو ماده شگفت انگیز باعث به وجود آمدن یک دمنوش فوق العاده می شود که تری گرلیسرید فراوانی دارد و برای هضم غذا و همچنین منبع خوبی از منیزیم و فسفر است و برای کسانی که قند و خون دیابت دارند گزینه خوبی می باشد و برخلاف چای برای دهان و دندان نیز مفید است. امروز در پارسی دی طرز تهیه دمنوش سیب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه دمنوش سیب و دارچین

 • آب جوش ۲ پیمانه
 • سیب ۱ عدد
 • چوب دارچین ۳ عدد
 • زنحبیل خشک به دلخواه
 • عسل یا شیرین کننده به مقدار لازم

طرز تهیه دمنوش سیب و دارچین مفید برای سرماخوردگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا یک سیب را پوست بگیرید و رنده درشت بزنید، فرقی ندارد شما می توانید از سیب قرمز یا سبز یا زرد استفاده کنید. سپس آب را به جوش بیاورید بگذارید تا بجوشد و قل قل بزند.

مرحله دوم: تهیه دمنوش سیب

در ادامه باید آب جوش را داخل قوری ریخته و سیب رنده شده را به همراه چوب دارچین اضافه کنید و به دلخواه زنجبیل خشک را نیز اضافه کنید و هم بزنید و درب قوری را بسته و برای نیم ساعت زمان دهید تا دمنوش دم بکشد و در انتها از صافی رد کنید و به دلخواه با عسل یا دارچین میل کنید. نوش جان

طرز تهیه دمنوش سیب

مواد لازم برای تهیه دمنوش سیب و عناب

 • سیب ۱ عدد
 • عناب خشک یا تازه ۵ عدد
 • آب جوش به مقدار لازم
 • عسل یا نبات به مقدار لازم

طرز تهیه دمنوش سیب و عناب

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید سیب را پوست بگیرید و رنده ریز یا درشت بزنید. آب را داخل کتری ریخته و بگذارید تا به جوش بیاید. عناب خشک یا تازه را کمی برش بزنید تا در هنگام دم کشیدن عصاره آن خارج شود.

مرحله دوم: تهیه دمنوش

در ادامه باید آب جوشیده شده را داخل یک قوری یا فرنچ پرس بریزید و سیب رنده شده و عناب را اضافه کنید و درب قوری را بسته و برای ۲۰ دقیقه زمان دهید تا دم بکشد و از صافی رد کنید و به دلخواه با نبات یا عسل سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دمنوش سیب خوشمزه و مقوی

 1. می توانید به دلخواه از به لیمو بجای عناب یا دارچین استفاده کنید.
 2. می توانید در انتها کمی آب لیموترش تازه به مواد اضافه کنید.
 3. افزودن عسل یا نبات دلخواه است.

همچنین ببینید  

از
5
دیدگاه