طرز تهیه نشاسته برای رفع گلو درد و گرفتگی صدا به 2 روش

طرز تهیه نشاسته

 

نشاسته در بدن شبیه به فیبر عمل می کند و از روده بزرگ رد می شود و به همین دلیل برای سلامت روده و بهبود گوارش گزینه خوبی می باشد اما نشاسته برای رفع گلو درد مانند یک معجزه عمل می کند و کافی است چند بار این مخلوط را تست کنید تا مشاهده کنید فوق العاده موثر است و برای سرفه های خشک و گرفتگی صدا عالی می باشد. نشاسته خواص بسیار مفیدی برای بدن دارد ولی دقت کنید این مخلوط را نباید به کودکان زیر ۱ سال بدهید و اگر باردار هستید بهتر است با مشورت پزشک خود این مخلوط را برای رفع گلو درد استفاده کنید. مخلوط نشاسته با آب یا شیر تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه از شیرین کننده های طبیعی مانند عسل یا نبات استفاده کنید و برای مزه و عطر بیشتر که اذیت نشوید از کمی گلاب نیز استفاده کنید و حتما از نشاسته مرغوب تازه استفاده کنید زیرا نشاسته مانده بوی ترشی می دهد. امروز در پارسی دی طرز تهیه نشاسته برای رفع گلو درد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ برای سرماخوردگی

 

مواد لازم

نشاسته گل۲ ق غذا خوری
آب سرد۱ لیوان
عسل۱ ق غذا خوری
گلاب۱ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: لیست انواع غذا برای سرماخوردگی

 

طرز تهیه نشاسته برای گلو درد

مرحله اول: حل کردن

ابتدا باید نشاسته گل را داخل قابلمه مورد نظر بریزید و با کمی از آب سرد حل کنید و هم بزنید تا نشاسته کاملا باز شود و تکه های درشت به خوبی حل شود و بعد مابقی آب را اضافه کنید و اگر هنوز به خوبی حل نشده بود می توانید از یک صافی رد کنید.

مرحله دوم: جوشاندن مواد

حالا باید مخلوط نشاسته را روی گاز قرار دهید و روی شعله خیلی کم شروع به هم زدن کنید تا نشاسته کاملا شفاف و بوی خامی آن گرفته شود و زمانی که به غلظت فرنی رسید می توانید عسل و گلاب را اضفه کنید و هم بزنید داخل کاسه ریخته و به صورت داغ میل کنید.

مرحله سوم: تهیه نشاسته با شیر

اگر می خواهید این مخلوط را با شیر تهیه کنید کافی است بجای استفاده از آب سرد از شیر سرد استفاده کنید و مواد را روی حرارت قرار دهید تا به غلظت برسد. دقت کنید این مخلوط باید به صورت گرم سرو شود زیرا بعد از سرد خودش را می گیرد و سفت می شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه پخت شلغم برای سرماخوردگی

 

فوت و فن های دستور تهیه نشاسته برای رفع گرفتگی صدا

  1. این مخلوط را باید چند بار در هفته تکرار کنید تا معجزه آن را مشاهده کنید.
  2. می توانید بجای عسل از شکر یا نبات استفاده کنید.
  3. بهتر است عسل را زمانی که از روی حرارت بر می دارید اضافه کنید و هم بزنید.
  4. اگر شعله را زیاد کنید سریع مواد سفت می شود و نشاسته به خوبی پخته نمی شود.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه فرنی برای سرماخوردگی

از
2
دیدگاه