طرز تهیه کوفته مرغ ترکی بسیار خوشمزه و لذیذ و آسان به روش اصلی

دستور تهیه کوفته مرغ ترکیطرز تهیه کوفته مرغ ترکی

 

کوفته مرغ ترکی یکی از انواع کوفته ها می باشد که بسیار جذاب و‌ خوشمزه است و با برنج تهیه می شود. کوفته مرغ ترکی را می توانید داخل تابه سرخ کنید و برای یک وعده خوشمزه غذایی تهیه و سرو کنید. کوفته مرغ ترکی بافت بسیار ترد و لذیذی دارد. غذا های ترکی با ذائقه ما ایرانی ها بسیار هماهنگ است و می توانید به سادگی این کوفته را در خانه تهیه کنید. با افزودن برنج بافت این کوفته بسیار چسبنده می شود که مانع وا رفتن آن می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه کوفته مرغ ترکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه کوفته مرغ ترکی

 • سینه مرغ ۲ عدد
 • آرد سوخاری ۱/۲ پیمانه
 • شیر ۱/۲ پیمانه
 • نمک ۲ ق چای خوری
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • برنج پخته ۱ پیمانه
 • روغن سرخ کردنی به مقدار لازم
 • پاپریکا یا پولیبر ۱ ق چای خوری
 • فلفل سیاه ۱ ق چای خوری

طرز تهیه کوفته مرغ ترکی با برنج

مرحله اول: آماده سازی/span>

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان و خرد کنید. برنج را خوب بشورید و با کمی نمک خیس کنید و برای ۱ ساعت خیس کنید. برنج را با کمی آب بگذارید تا بجوشد و نرم شود ولی دقت کنید زیاد له نشود. برنج را آبکش کنید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

سینه مرغ را داخل غذاساز یا چرخ گوشت ریخته و خوب میکس کنید تا له و پوره شود. سپس داخل کاسه ریخته و با تخم مرغ و ادویه و شیر و آرد سوخاری خوب مخلوط کنید تا یکدست شود. سپس برنج را اضافه کنید و خوب مواد را ورز دهید تا منسجم و سفت شود. کاسه مواد را برای ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله سوم: تهیه مواد کوفته

در ادامه وقتی مواد خوب خنک و‌ منسجم شدند باید به آن شکل دهید. از‌ کوفته مرغ ترکی به اندازه گردو بردارید و در دست به شکل بیضی یا دوک مانند شکل دهید و همه مواد را بدین ترتیب تهیه کنید و داخل یک سینی قرار دهید.

مرحله چهارم: سرخ کردن کوفته مرغ ترکی

مقدار روغن سرخ کردنی داخل تابه بریزید و صبر کنید تا کاملا داغ شود و بعد حرارت متوسط قرار دهید و کوفته تا را داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود. همه کوفته ها را سرخ کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود و در انتها داخل دیس کشیده و با سس و نان دلخواه سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کوفته مرغ ترکی خوشمزه و ساده

 1. زمان استراحت را حذف نکنید و اگر عجله دارید کوفته ها را برای ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.
 2. حرارت متوسط باشد تا کوفته ها مغز پخت شوند.
 3. اگر غذاساز یا چرخ گوشت ندارید می توانید با چاقو به صورت ساطوری ریز مرغ را خرد کنید.
 4. می توانید از مخلوط ران و سینه استفاده کنید تا کوفته مرغ نرمی داشته باشید.

همچنین ببینید

از
12
دیدگاه