طرز تهیه سوپ شلغم با مرغ مخصوص سرماخوردگی و گلو درد

طرز تهیه سوپ شلغم با مرغ

 

سوپ های مخصوص گلو درد و سرماخوردگی بسیار متنوع هستند و شما می توانید با سبزیجات مختلف سوپ های مقوی برای کسانی که دچار سرماخوردگی یا بیمار های ویروسی شدند تهیه کنید. شوپ شلغم با مرغ یکی از سوپ های بسیار محبوب و مقوی می باشد زیرا از سبزیجات به همراه مرغ ریش شده تهیه می شود و طعم و مزه خوبی دارد. شلغم سرشار از مواد مغذی و ضروری برای بدن است و خواص بسیار خوبی دارد و موقع خرید دقت کنید از شلغم های سایز ریز استفاده کنید زیرا هر چقدر ریز تر باشد شیرین تر و طعم ملایم تری داشت و بافت داخل آن نرم است. امروز در پارسی دی طرز تهیه سوپ شلغم با مرغ را به شما آمورش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ جو

 

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد
هویج۲ عدد
شلغم۲ عدد
ساق کرفس۲ عدد
پیاز بزرگ۱ عدد
جو پرک۱/۲ لیوان
برنج نیم دانهبه دلخواه ۱/۴ لیوان
سیب زمینی۱ عدد
رب گوجه فرنگی۲ ق غذا خوری
سبزی سوپی۱/۲ لیوان خرد شده
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ شیر

 

طرز تهیه سوپ شلغم با مرغ

مرحله اول: پخت مرغ

ابتدا باید مرغ را به صورت جداگانه بپزید برای این کار سینه مرغ را با کمی نمک و فلفل سیاه داخل قابلمه تفت دهید تا سبک شود و بعد پیاز خرد شده را اضافه کنید و روی مواد آب جوش بریزید و بگذارید تا مرغ پخته شود و بعد از پخت از آب مرغ خارج کنید و ریش ریش کنید و آب مرغ را صاف کنید و برای تهیه سوپ کنار قرار دهید.

مرحله دوم: خرد کردن مواد

در ادامه باید هویج را پوست بگیرید و رنده کنید یا می توانید نگینی ریز خرد کنید. شلغم را پوست بگیرید و رنده کنید. ساق کرفس را را نیز ریز خرد کنید. برنج و جو پرک را نیز خیس کنید. سیب زمینی را پوست بگیرید و رنده کنید یا نگینی ریز خرد کنید.

مرحله سوم: پخت سبزیجات

باید تمام سبزیجات خرد شده را داخل قابلمه بریزید و کمی تفت دهید و بعد رب را اضافه کنید و تفت دهید تا سبک شود و بوی خامی رب از بین برود و بعد آب مرغ صاف شده را اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید تا برای ۱ ساعت سوپ پخته شود و بعد از ۱ ساعت مرغ ریش شده را اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت سوپ شلغم با مرغ

در ادامه باید جو پرک و برنج خیس خورده را اضافه کنید و هم بزنید و بگذارید تا برنج و جو خوب پخته شود و بعد از این زمان سبزی سوپی را اضافه کنید و بگذارید برای ۱۰ دقیقه سوپ جا افتاده شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ جو پرک

 

فوت و فن های دستور پخت سوپ شلغم با مرغ

  1. می توانید بجای رب از گوچه فرنگی پوره شده استفاده کنید.
  2. افزودن برنج دلخواه است و باعث لعاب سوپ می شود.
  3. می توانید بجای سبزی سوپی از اسفناج خرد شده استفاده کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سوپ رشته

طرز تهیه سوپ شلغم با مرغ مخصوص سرماخوردگی و گلو درد
5 (100%) 1 votes