طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با رب انار و گردو مجلسی و لذیذ مرحله به مرحله

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با رب انار

 

زرشک پلو یکی از پلو های سنتی ایرانی می باشد که شما می توانید این بار زرشک پلو با مرغ با رب انار تهیه کنید که طعم بی نظیری دارد و برای مهمانی و مجالس گزینه عالی می پاشد. این زرشک پلو خوشمزه را می توانید در کنار یک برنج زعفرانی سرو کنید و یک غذای عالی تهیه کنید. زرشک پلو با مرغ با رب انار طعم ملسی دارد و شما می توانید بنا به سلیقه خود میزان ترشی و شیرینی این غذا را کم و زیاد کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با رب انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مرغ۲ تکه
پیاز۱ عدد
رب انار۲ ق غذا خوری
رب گوجه فرنگی۱ ق غذا خوری
جعفری و نعنا خشک۱ ق چای خوری از هر کدام
گردو۱ فنجان
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه زرشک پلو با مرغ با رب انار

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید سینه یا ران مرغ را مزه دار کنید، می توانید از شب مرغ را مزه دار کنید و برای فردا آماده داشته باشید. سینه مرغ یا ران را به همراه ادویه ها و کمی زعفران و یک پیاز خرد شده یا رنده شده مخلوط کنید و برای ۱ ساعت بگذارید تا به خورد مرغ برود.

مرحله دوم: تفت دادن

در ادامه باید داخل یک تابه روغن سرخ کردنی بریزید و مرغ های مزه دار شده را از پیاز جدا کنید و داخل تابه هر دو طرف را سرخ کنید تا طلایی شود و بعد از تابه خارج کنید، داخل همان تابه یک پیاز را رنده ریز بزنید و کمی تفت دهید تا سبک شود.

مرحله سوم: افزودن رب انار و گردو

در ادامه باید گردو آسیاب شده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی گردو گرفته شود و بعد رب انار و رب گوچه فرنگی اضافه کنید و مواد را خوب سرخ کنید و در انتها برای خوش عطر شدن سبزی های خشک را اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت مرغ

در ادامه باید مرغ ها را داخل سس قرار دهید و ۱ پیمانه روی مواد آب بریزید و بگذارید تا خوب پخته و سس غلیظ شود، در کنار این مرغ خوشمزه برنج را پخته و با کمی زرشک و زعفران مخلوط کنید و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت زرشک پلو با مرغ با رب انار

  1. می توانید از رب انار ترش در کنار کمی شکر استفاده کنید تا طعم ملسی داشته باشد.
  2. تعداد مرغ به تعداد افرادی که می خواهید غذا را تهیه کنید بستگی دارد و می توانید از سینه یا ران و پهلو استفاده کنید.
  3. اگر بعد از تمام شدن آب مرغ هنوز مرغ خام بوده و کامل پخته نشده بود مجدد آب اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه