طرز تهیه چیز کیک سان سباستین خوشمزه و مجلسی به روش اسپانیایی

طرز تهیه چیز کیک سان سباستین

چیز کیک سان سباستین یکی از متفاوت ترین چیز کیک ها می باشد که اصالت آن به شهر اسپانیا بر می گردد. شهر سان باستین یکی از مکان های تفریحی می باشد که شهری با آب و هوای بسیار معتدل و خنک است این چیز کیک خوشمزه در سال ۱۹۵۹ کشف شد. این چیز کیک بسیار آسون تهیه می شود و مناسب دورهمی و مهمونی ها می باشد. اگر از طعم چیز کیک های دیگر خسته شدید پارسی دی به شما چیز کیک سان سباستین را پیشنهاد می دهد. امروز چیز کیک سان سباستین را با رسپی اصلی به شما یاد خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

تخم مرغ4 عدد
خامه صبحانه۲ عدد ( ۴۰۰  گرم)
آرد۱ ق غذا خوری
پنیر خامه ای۸۰۰ گرم
سرشیر200 گرم
شکر سفید۱۵۰ گرم
شکر قهوه ای۱۵۰ گرم
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه چیز کیک سان سباستین

1مرحله اول : همزدن تخم مرغ

ابتدا تمامی مواد را از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شوند سپس تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته به همراه شکر ها و وانیل با تندترین دور همزن ۴ دقیقه خوب بزنید تا سبک و حجیم شود.

2مرحله دوم : هم زدن لایه پنیری

خامه صبحانه را با آرد مخلوط کرده و کنار بگذارید سپس داخل ظرفی پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا مثل خامه شود سپس لایه روی سرشیر را جدا کرده و پنیر اضافه کنید و با همزن بزنید و در انتها مخلوط خامه و آرد را افزوده و با همزن کند در حد ۲۰ ثانیه یا با لیسک مخلوط کنید سپس مخلوط تخم مرغی را اضافه و با لیسک به صورت دورانی مخلوط  می کنیم.

3مرحله سوم : پخت چیز کیک سان سباستین

داخل قالب کمربندی ۲۰ سانتی ۲ لایه کاغذ روغنی انداخته به طوری که کاغذ روغنی از دیواره های قالب بیرون بیاد سپس مواد چیز کیک را داخل قالب ریخته و در فر از قبل گرم شده در ابتدا با دمای ۲۳۰ سانتی گراد به مدت ۲۰ دقیقه زمان دهید تا پخته شود بعد از اتمام زمان پخت، دما را به ۲۰۰ درجه کاهش داد و ۱۵ دقیقه دیگر زمان دهید تا چیز کیک سان سباستین پخته شود بعد از خارج کردن از فر سطحش کامل برشته شده و وسطش شل میباشد و تکان میخورد وقتی چیزکیک هم دمای محیط شد داخل یخچال به مدت ۴-۵ ساعت گذاشته و سپس سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک سان سباستین

  1. می توانید از شکر سفید به تنهایی استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید چیز کیک شل تری داشته باشید پخت مرحله دوم را به ۱۰ دقیقه برسانید.
  3. نکته بسیار مهم چیز کیک سان سباستین این است که مواد در حد مخلوط شدن باهم زده شوند نه بیشتر وگرنه چیز کیک پف نمی کند.
  4. زمانی که چیز کیک را از فر خارج می کنید پف دارد ولی به مرور زمان وسط آن پفش می خوابد که بسیار طبیعی است.
  5. از پنیر ماسکارپونه یا هر نوع طعم پنیری که دوست داشتید استفاده کنید.
  6. بجای وانیل می توانید از پوست لیمو اسفاده کنید.

همچنین ببینید

از
6
دیدگاه