طرز تهیه چیز کیک زردآلو یخچالی خیلی خوشمزه و ساده با بیسکویت پتی بور

دستور تهیه چیز کیک زردآلو

طرز تهیه چیز کیک زردآلو

 

چیز کیک زردآلو یکی از انواع چیز کیک ها می باشد که بسیار خوشمزه و تابستانی می باشد و شما می توانید با کمک بیسکویت پتی بور ساده یا کاکائویی این چیز کیک را تهیه کنید. چیز کیک زردآلو طعم و مزه بسیار خوب و ساده ی دارد و شما می توانید با فالب و بدون قالب تهیه کنید و به دلخواه زردآلو را خرد کنید داخل مواد پنیری بریزید و یا می توانید زرد آلو ها را از وسط یه دو نیم کنید و روی مواد پنیری قرار دهید و یا می توانید به دلخواه از ژله زردآلو استفاده کنید که هر سه روش مزه و طعمی خوبی دارد و کاملا سلیقه ی است. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیز کیک زردآلو یخچالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک زردآلو

 • بیسکویت پتی بور ۱ بسته
 • نوتلا ۱ ق غذا خوری
 • کره ۱۰۰ گرم
 • نسکافه آب شده ۱ ق غذا خوری
 • خامه فرم گرفته قنادی ۱۵۰ گرم
 • پنیر ماسکارپونه ۱۰۰ گرم
 • زردآلو ۸ عدد
 • آب کمپوت به دلخواه ۵ الی ۸ ق غذا خوری
 • پودر ژلاتین ۱ ق غذا خوری
 • آب سرد ۴ ق غذا خوری

طرز تهیه چیز کیک زردآلو یخچالی بدون فر با طعم نسکافه

مرحله اول: کراست بیسکویتی

بیسکویت پتی بور را ابتدا باید خرد کنید. برای له کردن بیسکویت می توانید از غذاساز استفاده کنید و یا داخل نایلون ضخیم ریخته با گوشتکوب دستی بزنید تا له شود. سپس کره را ذوب کنید و به همراه نوتلا داخل یک کاسه بریزید و خوب هم بزنید. حالا قالب کمربندی یا رینگ دلخواه را انتخاب کنید و مواد را داخل آن بریزید و با پشت لیوان خوب فشرده کنید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: هم زدن خامه و پنیر

خامه قنادی را به همراه پنیر ماسکارپونه داخل کاسه بریزید و با همزن برقی بزنید تا یکدست شود و بعد وانیل اضافه کنید و هم بزنید. سپس آب کمپوت را اضافه کنید (آب کمپوت بجای شکر استفاده شده است و اگر آب کمپوت ندارید از شکر یا پودر قند به همین میزان استفاده کنید).

مرحله سوم: تهیه لایه پنیری

در ادامه ژلاتین را روی آب سرد بریزید و صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد روی حرارت بخار کتری قرار دهید تا ذارت ژلاتین ذوب شود و بعد صبر کنید تا خنک شود و به مواد پنیری اضافه کنید و هم بزنید در این مرحله می توانید زرد آلو های خرد شده نیز به کراست پنیری اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه چیز کیک زردآلو

حالا قالب را از یخچال خارج کنید و مواد پنیری روی کراست بیسکویتی بریزید و خوب صاف کنید و برای ۵ ساعت در یخچال قرار دهید و بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس بعد ۵ ساعت دور تا دور دسر را آزاد کنید و از رینگ یا قالب خارج کنید و روی چیز کیک زردآلو زردآلو از وسط به دو نیم شده قرار دهید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک زردآلو بدون فر خوشمزه و راحت

 1. افزودن نسکافه دلخواه است و می توانید حذف کنید.
 2. می توانید مواد را داخل قالب های تک نفره تهیه کنید.
 3. می توانید از کمپوت زردآلو نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

طرز تهیه چیز کیک زردآلو یخچالی خیلی خوشمزه و ساده با بیسکویت پتی بور
5 (100%) 2 votes