طرز تهیه کیک در انواع هواپز دیجیتالی و آنالوگ ساده و راحت برای عصرانه

 

طرز تهیه کیک در هواپز

 

کیک ها ساده بسیار پر طرفدار هستند و امروزه که هواپز یا همان سرخ کن های بدون روغن در بازار موجود شده است به شدت تهیه کیک و شیرینی و نان در این هواپز ها ترند شده است. سیستم این هواپز ها بدین صورت است که گرما را به طور یکنواخت داخل محدوده خود پخش می کند و باعث می شود کیک خیلی خوب پف کند. این رسپی برای همه برند های موجود در بازار می باشد و شما می توانید از ظرف فلزی یا شیشه ی یا به اندازه هواپز خود استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک در هواپز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک فنجونی

 

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
شکر۱۰۰ گرم معادل ۱/۲ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چای خوری
شیر۷۵ گرم
روغن۷۵ گرم
آرد۱ پیمانه سر پر معادل ۱۴۰ گرم
بیکینگ پودر۱/۲ ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک خیس فوق العاده خوشمزه

 

طرز تهیه کیک در هواپز

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی یا ترازو مواد را اندازه گیری کنید اگر برای شیر و روغن ترازو ندارد باید هر دو را داخل لیوان دسته دار فرانسوی بریزید و حجم هر دو باید به طور مساوی تا دسته لیوان فرانسوی باشد.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ کشدار شود اگر همزن برقی ندارید می توانید از همزن دستی استفاده کنید و در بین هم زدن دورگیری کنید و بعد ترکیب شیر و روغن را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم ترکیب کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود و بعد طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

مرحله چهارم: پخت کیک ساده در هواپز

در ادامه یک قالب گرد یا قالب های کاغذی که مخصوص هواپز است را داخل دستگاه قرار دهید و مواد کیک را داخل آن بریزید و با دمای ۱۴۰ درجه به مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد سرو کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک وانیلی

 

فوت و فن های دستور پخت کیک در هواپز

  1. اگر هواپز شما کوچک است از کاغذ با قطر ۱۸ سانت استفاده کنید تا ارتفاع کیک بیشتر و ظاهر خوبی داشته باشد و اگر قالب میان تهیه دارید بهتر.
  2. زمان پخت تقریبا در همه برند ها یکسان است و بعد از ۳۵ دقیقه چک کنید.
  3. شما می توانید این کیک را در فر گازی و برقی و توستر نیز تهیه کنید بدین صورت که دما را ربرای فر گازی ۱۸۰، فر برقی ۱۶۰، توستر و سولاردم ۱۵۰ درجه تنظیم کنید.
  4. می توانید داخل قالب های مافین یا کپسول نیز قرار دهید و در هواپز بگذارید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کیک ساده و سریع

از
2
دیدگاه