طرز تهیه چیز کیک خرمالو ساده و خوشمزه یخچالی (بدون فر) برای شب یلدا

دستور تهیه چیز کیک خرمالو

طرز تهیه چیز کیک خرمالو

 

چیز کیک خرمالو یکی از چیز کیک های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که برای فصل پاییز و زمستان یک انتخاب درجه یک می باشد و شما می توانید این دسر خوشمزه را نیز برای شب یلدا و مهمانی خود در زمانی که خرمالو تازه رسیده تهیه کنید. شما می توانید چیز کیک خرمالو بدون فر و با کمک بیسکویت پتی بور یا ساقه طلایی به راحتی تهیه کنید. شما می توانید چیز کیک خرمالو را داخل قالب کمربندی یا قالب ساده تهیه کنید و یا حتی می توانید داخل یک قالب تک نفره بریزید و به صورت تکی سرو کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیز کیک خرمالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک خرمالو

 • بیسکویت ساقه طلایی ۱ بسته
 • کره ۱۰۰ گرم
 • پنیر ماسکارپونه ۱ بسته
 • خامه ۲۰۰ گرم (۱ بسته)
 • پودر ژلاتین ۲ ق غذا خوری
 • پودر قند ۳/۴ پیمانه
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • خرمالو به مقدار لازم

طرز تهیه چیز کیک خرمالو با بیسکویت و پنیر ماسکارپونه

مرحله اول: تهیه کراست بیسکویتی

ابتدا باید کراست بیسکویتی را تهیه کنید، برای این کار بیسکویت را باید داخل غذاساز یا ۱۲۳ بریزید پودر کنید و یا داخل نایلون ضخیم ریخته و با گوشتکوب دستی بکوبید تا له و پودری شود. سپس کره را ذوب کنید و به همراه بیسکویت هم بزنید. کف قالب مورد نظر نایلون انداخته و از مواد بیسکویتی داخل آن بریزید و با گوشتکوب دستی یا پشت لیوان خوب صاف کنید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: کراست پنیری

در ادامه باید پودر ژلاتین را به همراه ۱/۲ آب سرد مخلوط کنید و صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد بن ماری کنید و کنار قرار دهید تا خودش را بگیرد. خامه و پنیر و وانیل و پودر قند را داخل یک کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا یکدست و خوب ترکیب شوند و در انتها نیمی از ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید و قالب را از یخچال خارج کنید و روی کراست بیسکویتی بریزید و بعد قالب را برای ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

مرحله سوم: تهیه چیز کیک خرمالو

در ادامه باید ۴ الی ۵ عدد خرمالو رسیده و نرم را با بلندر یا میکسر خوب مخلوط کنید و هم بزنید و به ۵ ق غذا خوری پودر قند اضافه کنید و هم بزنید و بعد مابقی ژلاتین مانده را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و مواد را روی لایه پنیری ریخته و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد به راحتی از قالب خارج کنید و با خرمالو تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک خرمالو بدون فر با بیسکویت ساقه طلایی

 1. می توانید چند عدد خرمالو را برش بزنید و برای تزیین دور تا دور دسر قرار دهید.
 2. قفل قالب کمربندی را به راحتی باز کنید و داخل دیس مورد نظر قرار دهید.
 3. می توانید از دیس پیرکس یا یا ساده برای تهیه چیز کیک استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه