طرز تهیه ترشی اسپانیایی سریع و خوشمزه با زیتون و ذرت و قارچ

طرز تهیه ترشی اسپانیایی

 

یکی از انواع ترشی می باشد که برخلاف بقیه ترشی ها از سرکه کمتری استفاده می شود و از انواع سبزیجات در این ترشی استفاده می شود و بسیار مقوی و مفید است و همچنین ترشی اسپانیا بسیار مجلسی و کمی متفاوت تر از ترشی های همیشگی ایرانی سنتی می باشد. رنگبندی ترشی اسپانیایی بسیار جذاب است و طعم و مزه خاصی دارد و به دلیل استفاده کم از سرکه اصلا تیز نیست و بسیار طعم ملایمی دارد، اصالت این ترشی همان طور که از نامش پیداست برای کشور اسپانیا می باشد و به زودی حاضر می شود و شما فقط ۱۰ روز زمان لازم دارید تا ترشی اسپانیایی برسد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ترشی اسپانیایی با زیتون و قارچ و ذرت را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

زیتون سبز بدون هسته۱۳۰ گرم
ذرت۱ پیمانه
هویج۳ عدد
فلفل دلمه۲ عدد
شکر۱ ق غذا خوری
قارچ۳۵۰ گرم
روغن زیتون بدون بو۱ پیمانه
سرکه سفید۱/۲ پیمانه
سیاه دانه۲ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه و پاپریکابه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی اسپانیایی با قارچ و ذرت

مرحله: آماده سازی مواد

ابتدا هویج را پوست بگیرید و ریز خرد کنید. فلفل دلمه ها را شسته و نگینی ریز خرد کنید (بهتر است برای زیبایی کار از فلفل دلمه های رنگی استفاده کنید)، قارچ ها را خوب بشورید و اگر کوچک است نیاز به خرد کردن ندارد. زیتون را به چند قطعه تقسیم کنید. ذرت را می توانید خود بخارپز کنید و یا از کنسرو ذرت استفاده کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن ترشی اسپانیا

تمام مواد خرد شده را داخل یک کاسه ریخته و خوب هم بزنید. داخل یک ظرف روغن زیتون و سرکه سفید و شکر و ادویه ها و نمک را بریزید و خوب هم بزنید در انتها سیاه دانه را ریخته و هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی اسپانیایی با ذرت

در ادامه سس بدست آمده را روی سبزیجات ریخته و خوب هم بزنید سپس ظرف های تمیز و شیشه ای را انتخاب کنید و ترشی را داخل ظرف ریخته و درب ظرف را خوب محکم کنید و در جای خشک و خنک به مدت ۱۰ روز قرار داده تا ترشی حاضر شود. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه ترشی اسپانیایی

  1. اگر دوست دارید طعم و مزه ترشی تیز تر باشد می توانید مقدار سرکه سفید را بیشتر کنید.
  2. به دلخواه می توانید از بیبی ذرت هم استفاده کنید.
  3. حتما هویج و فلفل دلمه کاملا خشک شده باشند و بعد خرد کنید.
  4. به دلخواه می توانید به ترشی اسپانیایی کمی سیر نیز اضافه کنید.
  5. حداکثر زمان نگهداری این ترشی ۱ ماه است.
  6. می توانید قارچ ها را بلانچ کنید بدین صورت که داخل آب در حال جوش ریخته چند تا قل که خورد داخل کاسه یخ ریخته و صبر کنید تا خنک شود سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود سپس خرد کنید.
  7. از روغن زیتون بدون بو استفاده کنید تا طعم و مزه بد به ترشی اسپانیایی ندهد.
  8. به دلخواه می توانید سبزیجات دیگر را مانند گل کلم نیز به مواد اضافه کنید.

همچنین ببینید 

از
8
دیدگاه