طرز تهیه کیک موزی و گردویی ساده و بسیار خوشمزه با پف زیاد

طرز تهیه کیک موزی

 

از دسته کیک های بسیار خوشمزه می باشد که در سراسر دنیا بسیار محبوب است و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای دورهمی و عصرانه باشد این کیک همان طور که از نامش پیداست از موز و گردو تشکیل می شود البته ریختن گردو به سلیقه شما بستگی دارد بافت این کیک بسیار نرم است و اصلا بافتی خمیری شکل ندارد. کیکی که خمیر شود حتما باید مشکل داشته باشد برای اینکه کیک شما خمیر نشود حتما مواد را خوب اندازه کنید دمای فر را با دماسنج چک کنید و از تازه بودن بیکینگ پودر مطمئن شوید. شما می توانید کیک موزی را در قالب لوف یا گرد تهیه کنید. امروز در پارسی دی کیک موزی و گردویی ساده و بسیار خوشمزه با پف زیاد و بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

آرد۱ و ۱/۲ پیمانه
تخم مرغ۱ عدد
شکر قهوه ای۱ پیمانه
کره۸۰ گرم
موز۴ عدد
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
وانیل۱ ق چای خوری
جوش شیرین۱ ق چای خوری
گردو۳ ق غذا خوری
شکلات چیپسی۲ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک موزی گردویی خانگی بدون شیر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا فر را روشن کنید تا گرم شود. موزهای رسیده را پوست بگیرد و با چنگال له کنید تا مانند پوره شود. کره را در دمای محیط قرار دهید تا نرم شود. آرد و بیکینگ پودر و جوش شیرین را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم: هم زدن کره و تخم مرغ

کره نرم شده را به همراه موز خوب با همزن برقی هم بزنید تا یکدست شود. در ظرف دیگر تخم مرغ و شکر قهوه ای و وانیل را با همزن برقی به مدت ۳ دقیقه خوب هم بزنید تا کشدار و حجیم شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک موزی مجلسی

پوره موز و کره را به مواد فوق اضافه کنید و چند دقیقه دیگر هم بزنید تا یکدست شود سپس مخلوط آرد را طی دو مرحله اضافه کنید و با لیسک هم بزنید سپس در انتها گردوی خرد شده و شکلات چیپسی را اضافه کنید و در یک جهت هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک موزی

کف قالب لوف را چرب کنید و کاغذ روغنی انداخته سپس مایه کیک را داخل قالب ریخته و یک عدد موز را از طول برش بزنید و قسمتی که رگ دار هست را با قلمو آبلیمو بزنید و روی مواد قرار دهید سپس قالب را در فر گرم به مدت ۵۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کمی پخته شود بعد از خنک شدن از قالب خارج کنید برای براق شدن سطح کیک می توانید کمی عسل رقیق شده را روی کیک بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک موزی ساده

  1. از شکر سفید می توانید استفاده کنید.
  2. سایز قالب ۱۳*۲۳ باشد.
  3. با توجه به دماهای مختلف فر بعد از ۴۵ دقیقه کیک را چک کنید.
  4. وقتی موز را روی کیک قرار می دهید زیاد فشار ندهید که بعد از پخت داخل کیک برود.
  5. برای فرهای برقی و توستر ۲۰ درجه دما را کمتر تنظیم کنید.
  6. می توانید به جای گردو از فندوق استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه