طرز تهیه چیز کیک یخچالی بدون قالب کمربندی در ظرف پیرکس گام به گام

طرز تهیه چیز کیک یخچالی بدون قالب کمربندی

 

چیز کیک ها انواع و اقسام مختلفی دارد ولی شاید برای شما پیش بیاید که قالب کمربندی یا گرد ندارید ولی می توانید داخل یک ظرف پیرکس یا چینی مستطیل این چیز کیک را تهیه کنید و روی چیز کیک را به دلخواه تهیه کنید. برای تهیه این چیز کیک می توانید از انواع ژله با طعم های متفاوت استفاده کنید. این رسپی یکی راحت ترین دستور ها می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیز کیک یخچالی بدون قالب کمربندی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیز کیک انار

 

مواد لازم 

بیسکویت پتی بور۲ بسته
کره ذوب شده۱۰۰ گرم
پنیر خامه ی بدون نمک۲۰۰ گرم
خامه صبحانه۲۰۰ گرم
پودر قند۳ ق غذا خوری
ژلانین۳ ق غذا خوری
آب سرد ۳ ق غذا خوری
میوه دلخواه۱۰ عدد
ژله قرمز۱ بسته
آب جوش۱ لیوان
وانیلنوک ق چای خوری

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیز کیک یخچالی فوری

 

طرز تهیه چیز کیک یخچالی بدون قالب کمربندی

مرحله اول: تهیه بیس بیسکویت

ابتدا باید بیسکویت ها را داخل نایلون ضخیم ریخته و با گوشتکوب دستی بکوبید تا پودری شود یا می توانید داخل غذاساز بریزید و له کنید. کره را ذوب کنید و به همراه بیسکویت پودر شده مخلوط کنید و هم بزنید و کف ظرف پیرکس یک نایلون انداخته و مخلوط تهیه شده را داخل ظرف ریخته و بعد با گوشتکوب یا ته یک استکان خوب فشرده کنید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه لایه خامه ای

برای تهیه لایه خامه باید ژلاتین را به همراه آب سرد مخلوط کنید و صبر کنید تا اسفنجی شود و بعد روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود. پنیر خامه ی و خامه و پودر قند را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و ژلاتین و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شود و بعد قالب را از یخچال خارج کنید و روی لایه بیسکویتی بریزید و در یخچال بگذارید تا لایه ی ژله ی را تهیه کنید.

مرحله سوم: تهیه ژله

ژله قرمز را داخل یک کاسه بریزید و آب جوش مخلوط کنید و هم بزنید روی بخار کتری قرار دهید تا بن ماری شود و بعد میوه مورد نظر را برش بزنید. قالب را از یخچال خارج کنید و میوه ها را روی لایه پنیری قرار دهید و ژله را به آرامی روی آن بریزید و قالب را برای ۶ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله خودش را بگیرد و بعد به کمک نایلون آن را خارج کنید و برش بزنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیز کیک کدو حلوایی

 

فوت و فن های دستور تهیه چیز کیک یخچالی بدون قالب کمربندی

  1. ژلاتین را همان طور که داغ است به مواد اضافه کنید.
  2. می توانید ژله را در رنگ و مزه دلخواه با میوه دلخواه روی چیز کیک قرار دهید.
  3. برای سرو چیز کیک بگذارید کمی در دمای محیط باشد و بعد برش بزنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه چیز کیک نسکافه ای

از
1
دیدگاه