طرز تهیه سالاد اسپانیایی بسیار خوشمزه و رژیمی با مرغ گریل شده

دستور تهیه سالاد اسپانیایی

طرز تهیه سالاد اسپانیایی

 

سالاد اسپانیایی یکی از سالاد های بسیار خوشمزه و شیک است که با مرغ گریل شده تهیه می شود. شما می توانید با افزودن ترشی اسپانیایی به این سالاد طعم آن را می توانید فوق العاده کنید. تکمیل کننده طعم این سالاد ترشی اسپاتیایی می باشد که می توانید از هر برندی که دوست دارید استفاده کنید و یا می توانید خودتان در خانه ترشی اسپانیایی تهیه کنید. سینه مرغ را می توانید با ادویه های مورد نظر طعم دار کنید و روی تابه معمولی یا گریل پخت کنید. شما می توانید این سالاد خوشمزه را برای مهمانی و مراسمات مختلف تهیه کنید و همان طور که از نام این غذا پیداست برای کشور اسپانیا می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه سالاد اسپانیایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد اسپانیایی خوشمزه با مرغ

 • سینه مرغ ۳ عدد
 • روغن زیتون به مقدار لازم
 • ساقه کرفس ۲ عدد
 • لوبیا سفید پخته ۴ ق غذا خوری
 • کلم بروکلی ۱ عدد
 • سیب زمینی ۲ عدد
 • ترشی اسپانیایی ۴ ق غذا خوری
 • نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، پودر پیاز، پاپریکا به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد اسپانیایی خوشمزه و رژیمی با مرغ گریل شده

مرحله اول: اماده سازی

ابتدا باید لوبیا سفید را از قبل خیس کنید و با کمی آب بگذارید تا پخته شود و بعد آبکش کنید. سپس سیب زمینی را بشورید و داخل آب انداخته و بگذارید تا آبپز شود و بعد از آبپز شدن باید پوست روی سیب زمینی را گرفته و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله دوم: پخت مرغ

سینه بدون استخوان مرغ را باید روی تخته کار قرار دهید و با نایلون کمی بکوبید تا نازک شود و بعد کمی روغن زیتون روی آن ریخته و ادویه ها را اضافه کنید و خوب مرغ را با مواد مرینت مزه دار کنید و با کمی بیفتک بکوبید و برای نیم ساعت بگذارید تا بماند و مرغ مزه دار شود.

مرحله سوم: پخت مرغ

داخل تابه کمی روغن ریخته و مرغ مزه دار شده داخل تابه گریل کنید تا سرخ و طلایی شود. برای بلانچ کردن کلم بروکلی باید آن را خرد کنید و برای ۲ دقیقه داخل آب جوش قرار دهید و بعد از آب جوش خارج کرده و داخل آب سرد بریزید با این روش رنگ کلم بروکلی حفظ می شود.

مرحله چهارم: تهیه سالاد اسپانیایی

مرغ گریل شده را با چاقو خرد کنید. سپس سیب زمینی و ساقه کرفس را خرد کنید. همه مواد را به همراه لوبیا سفید داخل کاسه بریزید و بعد ترشی اسپانیایی ریخته و هم بزنید تا مخلوط کنید و در آخر از چند عدد گوجه گیلاسی برای تزیین استفاده کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سالاد اسپانیایی با مرغ و سبزیجات

 1. بجای ترشی می توانید از انواع سس های برای سرو استفاده کنید.
 2. بهتر چند کاهو داخل کاسه مورد نظر قرار دهید و سالاد روی آن بریزید.
 3. برای هر طرف سینه مرغ ۷ دقیقه زمان دهید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه