طرز تهیه دسر نسکافه ای با نشاسته بدون ژلایتن شیک و مجلسی

طرز تهیه دسر نسکافه ای با نشاسته

 

دسر ها تنوع بسیار خوبی دارند و شما می توانید با مواد ساده و در دسترس یک دسر فوق العاده شیک برای مهمانی ها تهیه کنید و این دسر با نشاسته تهیه می شود و شما دیگر نیازی به ژلاتین یا ژله ندارید. دسر های نسکافه ی طرفداران خودش را دارد و شما می توانید دسر را به صورت لایه ی داخل لیوان بریزید و سرو کنید. این دسر جذاب هرچقدر بیشتر در یخچال بماند خوشمزه تر می شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه دسر نسکافه ی با نشاسته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور

 

مواد لازم

شیر۲ لیوان
شکر۱/۲ لیوان
نشاسته ذرت۱ ق غذا خوری
نشاسته گل۱ ق غذا خوری
کافی میکس ۱در۳۲ ساشه
وانیلنوک ق چای خوری
کره۱ ق غذا خوری
خامه۱ ق غذا خوری
آرد گندم۱ ق غذا خوری
بیسکویت پتی بور۱ بسته

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر ساده و سریع یخچالی

 

طرز تهیه دسر نسکافه ای با نشاسته

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا داخل قابلمه آرد و نشاسته ذرت و نشاسته گندم و شکر را بریزید و هم بزنید و بعد شیر را اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله های آرد و نشاسته داخل شیر باز شود و بعد روی حرارت کم قرار دهید و مداوم هم بزنید تا بوی خامی آرد ها از بین برود.

مرحله دوم: غلیظ شدن مواد

سعی کنید در طول هم زدن با پشت قاشق گلوله ها را باز کنید تا صاف یکدست شود و بعد پودر نسکافه فوری را اضافه کنید و مرتب مواد را هم بزنید تا ته نگیرد و کم کم به غلظت برسد دقت کنید نباید حرارت را زیاد کنید وگرنه سریع به غلظت می رسد ولی بوی خامی مواد می ماند.

مرحله سوم: تهیه دسر

در ادامه وقتی مواد غلیظ شد باید خامه و وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا خامه به خوبی حل شود و بعد از روی حرارت بردارید، لیوان های سرو مورد نظر را بردارید و یک لایه بیسکویت پودر شده بریزید و یک لایه از کرم تهیه شده و بعد همین طور ادامه دهید تا ظرف پر شود و بعد برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و بعد به دلخواه با سس یا میوه مورد نظر تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر پان اسپانیا

 

فوت و فن های دستور پخت دسر نسکافه ای با نشاسته

  1. اگر از کافی میکس استفاده می کنید می توانید مقدار شکر را کمتر بریزید تا شیرینی متعادلی داشته باشد ولی می توانید از پودر نسکافه های آماده نیز استفاده کنید که شکر ندارد.
  2. می توانید بین لایه ها از موز یا گردو نیز استفاده کنید.
  3. بیسکویت را بهتر است خیلی پودری نکنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر با بیسکویت پتی بور و ژله

از
3
دیدگاه