طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی خوشمزه و فوری با بیسکویت پتی بور و موز

طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی

کیک یخچالی شکلاتی یکی از راه های بسیار خوشمزه و ساده است که با بیسکویت پتی پور تهیه می شود. شما می توانید این کیک یخچالی شکلاتی را برای مهمانی و مراسمات مختلف در قالب های گوناگون تهیه کنید. شما می توانید کیک یخچالی شکلاتی با بیسکویت پتی پور ساده یا کاکائویی یا به صورت دو رنگ تهیه کنید. کیک های یخچالی یکی از ساده ترین کیک ها می باشد زیرا نیاز به ابزار خاصی ندارید و بدون نیاز به پخت در فر تهیه می شود و به همین دلیل بسیار محبوب می باشد. شما می توانید این کیک یخچالی شکلاتی را در قالب مستطیل یا گرد و یا حتی بدون قالب در یک ظرف پیرکس تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی با بیسکویت پتی بور را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر2 پیمانه
شکر1 پیمانه
بیسکویت پتی بور2 عدد
کره50 گرم
پودر کاکائو۳ ق غذا خوری
آرد سفید۳ ق غذا خوری
موز1 عدد
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک یخچالی شکلاتی

1مرحله اول: جوشاندن مواد

ابتدا آرد و پودر کاکائو و وانیل را در یک ظرف بریزید و الک کنید تا آرد و دانه های پودر کاکائو باز شود. سپس شکر را به مواد خشک اضافه کنید و هم بزنید. شیر را داخل یک قابلمه ای بریزید و هم بزنید تا کم کم گرم شود و بعد مخلوط مواد خشک را به تدریج به مواد اضافه کنید.

2مرحله دوم: غلیظ شدن مواد

حالا باید به طور مرتب هم بزنید تا مواد بریده بریده نشود و زمانی که خیلی خوب حل شد کره را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به غلظت برسد. شعله را خاموش کنید و تا زمانی که کره حل نشده به همزدن ادامه دهید تا مواد به خوبی مخلوط و مایع غلیظ شود.

3مرحله سوم: چیدن لایه بیسکویت

موز ها به صورت حلقه ای نازک برش بزنید. یک قالب مستطیل انتخاب کنید و یک نایلون داخل آن قرار دهید و یک لایه بیسکویت کف قالب قرار دهید و کمی از مواد تهیه شده روی بیسکویت بریزید و روی لایه شکلاتی موز بریزید و یا گردو به دلخواه بریزید.

4مرحله چهارم: تهیه کیک یخچالی شکلاتی ساده با بیسکویت پتی بور

در ادامه باید همین طور لایه ها را تکرار کنید تا ظرف پر شود و در انتها روی قالب بیسکویت قرار دهید و مایع شکلاتی بریزید و کمی بیسکویت خرد شده روی آن بریزید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا بماند. هرچقدر این کیک زمان بیشتری در یخچال قرار دهید بافت آن نرم تر می شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک یخچالی شکلاتی خوشمزه بدون فر

  1. بهتر نایلون را به طوری داخل قالب قرار دهید که کمی از قالب بیرون باشد و بتوانید مانند دسته عمل کنید و دسر را از قالب خارج کنید و به دلخواه تزیین کنید.
  2. مواد را باید روی حرارت ملایم هم بزنید تا بوی خامی آرد و کاکائو گرفته شود.
  3. می توانید از انواع مغز ها در بین لایه ها استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
19
دیدگاه