طرز تهیه مرغ دودی زغالی تند و ساده، مجلسی و خوشمزه در فر

طرز تهیه مرغ دودی

 

یکی از روش های تهیه مرغ می باشد ولی با عطر و بو زغال که به راحتی می توانید در منزل به روی گاز این مرغ دودی را تهیه کنید بهتر است کمی اسانس دودی نیز تهیه کنید و یا از طعم دهنده دودی استفاده کنید تا طعم مرغ شما درجه یک شود اگر شما وقت کافی برای بیرون رفتن و طبیعت ندارید می توانید خیلی راحت بدون هیچ کثیف کاری این مرغ را در منزل تهیه کنید. رسپی های مختلفی در تهیه مرغ دودی وجود دارد ما سعی کردیم بهترین رسپی را برای شما جمع آوری کنید تا با خیال راحت این غذا را تهیه کنید. امروز در پارسی دی مرغ دودی تند و مجلسی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

ران مرغ۱ کیلوگرم
گل سیر۳ حبه
روغن زیتون۱/۲ پیمانه
فلفل سبز شیرین۳ عدد
فلفل قرمز۱ عدد
برگ بو۳ عدد
پاپریکا۱ ق چای خوری
لیموترش۱ عدد
زغال۴ عدد
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه مرغ دودی زغالی مجلسی

مرحله اول: تهیه سس مرینت

ابتدا باید مرغ ها را مزه دار برای مزه دار کردن این مرغ این ترکیب را باید به کمک غذاساز با گوشت کوب برقی میکس کنید برای شروع فلفل تند و شیرین را بشورید و سرش را بزنید و به چند قسمت تقسیم کنید سپس سیر را پوست بگیرید و به همراه روغن زیتون و برگ بود ادویه ها و لیموترش و فلفل ها و سیر داخل غذاساز بریزید و خوب پوره کنید تا سس یکدستی بدست باید.

مرحله دوم: مزه دار کردن مرغ

مرغ ها را پاک کنید و بشورید و با چاقو روی آنها خط های عمیق ایجاد کنید تا سس به خورد مرغ برود سپس مرغ و سس را با هم داخل کاسه بریزید و خوب ماساژ دهید و در ظرف را بگذارید و برای ۱ ساعت در یخچال بگذارید تا مزه ها به خورد مرغ برود.

مرحله سوم: دودی کردن مرغ

بهتر است برای تهیه این مرغ از زغال آماده آغشته به الکل که به راحتی آتیش می گیرد. مرغ ها مزه دار شده داخل یک ظرف بگذارید و وسط آن یک کاسه استیل قرار دهید و زغال های روشن را داخل کاسه استیل قرار دهید و در ظرف را بگذارید به مدت ۶۰ دقیقه صبر کنید تا بوی دود به خورد مرغ ها برود سپس زغال را خاموش کنید و مرغ ها را از ظرف خارج کنید.

مرحله چهارم: پخت مرغ دودی خانگی

داخل سینی فر صفحه گریل را قرار دهید و فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید تا گرم شده باشد سپس مرغ های دودی را روی صفحه سینی فر قرار دهید و فر را روشن کنید و با دمای ۱۸۰ به مدت ۶۰ دقیقه بگذارید تا پخته و طلایی شود به همین راحتی مرغ دودی شما حاضر است. نوش جان

فوت و فن دستور پخت مرغ دودی با زغال

  1. اگر فر شما کانوکشن ندارید بهتر است در انتها ۵ دقیقه گریل را روشن کنید تا سطح مرغ ها طلایی شود.
  2. این مرغ دودی را می توانید با سس کچاب یا باربیکو میل کنید.
  3. در کنار مرغ دودی می توانید انواع سبریجات را نیز تهیه کنید.
  4. به دلخواه می توانید مواد مرینت را تغییر دهید.

همچنین ببینید  

از
7
دیدگاه