طرز تهیه شیک شکلات و موز خانگی با بستنی شکلاتی و مغزیجات

دستور تهیه شیک شکلات و موز

طرز تهیه شیک شکلات و موز

 

شیک شکلات و موز یکی از انواع نوشیدنی های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید به راحتی می توانید در خانه به روش کافی شاپی تهیه کنید. مخلوط کردن موز با شکلات طعم فوق العاده ی را ایجاد می کند که بیشتر کسانی که طعم های شکلاتی را دوست دارند عاشق مزه این شیک می شوند. شما می توانید شیک شکلاتی را با بستنی شکلاتی یا وانیلی به دلخواه تهیه کنید، که پیشنهاد می شود از بستنی شکلاتی استفاده کنید تا طعم فوق العاده تری داشته باشد. شیک ها یکی از نوشیدنی های بسیار جذاب در کل دنیا هستند که در فصل تابستان بیشتر محبوب تر می شود زیرا یک نوشیدنی خنک می باشد و به پایین آمدن دمای بدن می شود. شما می توانید این شیک را با موز و یا توت فرنگی تهیه کنید و به دلخواه از مغزیجات دلخواه برای تزیین روی این شیک استفاده کنید. شیک ها ها را می توانید با بیشتر میوه ها و بستنی دلخواه خود در خانه تهیه کنید و فقط لازم است شما به یک مخلوط کن برقی یا گوشتکوب برقی و یا غذاساز دسترسی داشته باشید تا بتوانید یک نوشیدنی کافی شاپی برای پذیرایی یا صرف یک عصرانه خوشمزه در کنار یک کیک کاکائویی داشته باشید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیک شکلات و موز خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیک شکلات و موز خانگی

  • موز ۲ عدد
  • شیر ۲ پیمانه
  • پودر کاکائو ۲ ق چای خوری
  • شکلات تخته ای ۱/۲ بسته
  • بستنی وانیلی ۲ عدد
  • بستنی کاکائویی ۲ عدد
  • مغز بادام یا گردو یا فندق به دلخواه

طرز تهیه شیک شکلات و موز کافی شاپی در خانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برای تهیه این شیک لازم است موز را به صورت یخ زده در بیاورید. برای این کار موز را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل یک ظرف دربسته قرار دهید و برای نیم ساعت تا ۱ ساعت داخل فریزر قرار دهید تا منجمد شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

شیر و بستنی وانیلی و پودر کاکائو و شکلات تخته ای ( می توانید از شکلات تخته ای سکه ای یا معمولی استفاده کنید و منظور از ۱/۲ بسته حدود ۱۰۰ گرم برای است) سپس موز یخ زده را از یخچال خارج کنید و به مواد اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا مواد مخلوط و یکدست شوند.

مرحله سوم: تهیه شیک شکلات و موز

حالا با کمک قاشق یا اسکوپ از بستنی کاکائویی بردارید و کف لیوان مورد نظر بریزید و بعد شیک یکدست شده را اضافه کنید و در انتها روی شیک مغزیجات دلخواه با برش های موز یا شکلات تخته ی رنده شده بریزید و این نوشیدنی را خنک سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیک شکلات و موز خانگی با بستنی شکلاتی

  1. می توانید مقدار شیر را کمتر بریزید تا شیک غلیظ تری داشته باشید.
  2. می توانید مغزیجات را به همراه مواد پوره کنید و یا در انتها روی شیک قرار دهید.
  3. به دلخواه می توانید فقط از بستنی کاکائویی استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
2
دیدگاه