طرز تهیه ماهی عسل دودی با سبزی پلو مجلسی و آبدار

ماهی عسل دودی

 

مایع مرینید عسل دودی سانتاماریا یک ادویه فوق العاده خوشمزه برای ماهی می باشد که به صورت آماده می باشد که شما می توانید خیلی راحت این ماهی را تهیه کنید. این سس به صورت آماده در فروشگاه موجود است و شما می توانید از انواع ماهی برای پخت این ماهی استفاده کنید و به دلخواه می توانید ماهی را داخل سرخکن سرخ کنید و یا در فر تهیه کنید. مایع مرینید شما باید حاوی اسید باشد،به دلیل اینکه مایع اسیدی به نرم کردن گوشت و دادن طعم بیشتر کمک می کند و به ماهی کمک می کند که نرم و آلدار باشد. این روش خیلی آسان و بی دردسر است برای پخت یک ماهی آبدار گزینه خوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه ماهی عسل دودی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

ماهی۲ تا ۳ کیلو
مایع مرینید سانتاماریا عسل دودی۱ بسته
روغن زیتون یا سرخ کردنیبه مقدار لازم

طرز تهیه ماهی عسل دودی

مرحله اول: مرینت کردن ماهی

ماهی را در ظرف مناسبی قرار دهید و مایع مرینید را روی آن بریزید و مقداری نیز داخل شکم ماهی بریزید و همه قسمت های ماهی را به مایع آغشته کنید. روی دو سمت بدن ماهی با چاقوی تیز خطوط موازی ایجاد کنید که گوشت ماهی به خوبی طعم بگیرد و هنگام سرخ شدن ظاهر زیبایی به خود بگیرد. روی ظرف سلفون بکشید و برای حداقل ۱ ساعت در یخچال قرار دهید تا ماهی مزه دار شود. مایع مرینید تمامی مواد مورد نیاز برای طعم دار شدن را دارد و نیاز به اضافه کردن هیچ ماده یا ادویه ای نیست.

مرحله دوم: افزودن روغن زیتون

بعد از استراحت، ماهی را حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه در آبکش قرار دهید تا مایع اضافه از آن خارج شود و ماهی به دمای محیط برسد. در صورت تمایل ماهی را داخل آرد یا پودر سوخاری بغلطانید. مقداری روغن زیتون یا سرخ کردنی در تابه بریزید و زمانی که کاملا گرم شد ماهی را به آرامی به تابه انتقال دهید.

مرحله سوم: سرح کردن ماهی

اجازه دهید یک سمت ماهی کاملا سرخ شود سپس برگردانید تا سمت دیگر نیز برشته شود. با توجه به سایز ماهی زمان پخت و برشته شدن حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه است. بعد از پخت ماهی را به همراه سبزی پلو و نارنج یا لیمو سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت ماهی عسل دودی

  1. می توانید ماهی را در فر از قبل گرم شده برای حدود ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بپزید.
  2. برای پخت ماهی در فر نیازی به قرار دادن ماهی در آبکش نیست و بهتر است کف سینی پیاز و لیموی حلقه شده بچینید و ماهی را روی حلقه ها قرار دهید که به کف ظرف نچسبد، مقداری روغن زیتون روی ماهی بریزید و با دمای ۱۸۰ درجه بپزید و برای برشته شدن چند لحظه گریل کنید. ‌
  3. این سس را می توانید از فروشگاه به راحتی خرید کنید.
  4. می توانید از هر نوع ماهی که دوست دارید مانند قزل آلا یا سفید یا سالمون استفاده کنید.
  5. می توانید داخل سرخکن نیز ماهی را سرخ کنید و روی حالت برنامه ماهی قرار دهید و بگذارید تا به اندازه دلخواه برشته شود.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه