طرز تهیه کاپ کیک آلبالو بسیار نرم و پنبه ای با کره و شیر مرحله به مرحله

دستور پخت کاپ کیک آلبالو

طرز تهیه کاپ کیک آلبالو

 

کاپ کیک آلبالو یکی از انواع کاپ کیک های بسیار خوشمزه و راحت و تابستانی می باشد که شما می توانید با آلبالو تازه یا فریزر شده تهیه کنید. شما می توانید این کاپ کیک را به صورت ساده و با طعم وانیلی تهیه کنید و یا با افزودن کمی پودر کاکائو نوع شکلاتی آن را تهیه کنید. کاپ کیک آلبالو یک شیرینی بسیار خوشمزه برای پذیرایی و مهمانی می باشد و می توانید داخل قالب مافین تهیه کنید و یا می توانید از قالب های مقوایی کاپ کیک استفاده کنید که دیگر نیازی به قالب ندارید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاپ کیک آلبالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک آلبالو

 • تخم مرغ ۳ عدد
 • شکر ۱ پیمانه
 • کره ۱۲۰ گرم
 • روغن مایع ۳ ق غذا خوری
 • آرد ۲ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۱ ق غذا خوری
 • وانیل ۱/۲ ق چای خوری
 • شیر ۱/۲ پیمانه
 • آلبالو بدون هسته ۱ پیمانه

طرز تهیه کاپ کیک آلبالو بسیار خوشمزه و شیک

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را اندازه گیری کنید و در دمای محیط قرار دهید. برای انداره گیری مواد بهتر است یک لیوان دسته دار فرانسوی یا پیمانه آشپزی استفاده کنید و مواد را اندازه گیری کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و کنار قرار دهید. آلبالو را هسته گیری کنید و به همراه ۱ ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و کنار قرار دهید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بهتر است در طول هم زدن با لیسک مواد را دورگیری کنید تا خوب هم بخورد. در ادامه کره و روغن ر اضافه کنید و برای ۲ دقیقه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

مواد در حد مخلوط شدن هم زدن بزنید. سپس شیر را اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید و در نهایت باید آرد و بیکینگ پودر مخلوط شده را طی سه مرحله اضافه کنید و در حد مخلوط شدن با لیسک یا دور کند همزن برقی بزنید و در انتها آلبالو را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک آلبالو

کپسول ها را داخل قالب مافین قرار دهید و به اندازه ۲/۳ قالب را پر کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود و در انتها گریل را روشن کنید تا روی کاپ کیک آلبالو طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کاپ کیک آلبالو خوشمزه و راحت مرحله به مرحله

 1. بهتر است از آرد سفید قنادی استفاده کنید.
 2. افزودن آرد به آلبالو ها باعث می شود که آلبالو ها به زیر کاپ کیک نرود.
 3. برای فرهای برقی و توستر دما را باید روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
 4. اگر قالب مقوایی استفاده می کنید دیگر نیازی به قالب مافین ندارید.
 5. بعد از ۲۵ دقیقه با کمک خلال دندان از مرکز کاپ کیک آلبالو را چک کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه