طرز تهیه کاپ کیک با مغز کرمفیل پف دار و خوشمزه گام به گام

طرز تهیه کاپ کیک با مغز کرمفیل

 

کاپ کیک ها جزء شیرینی های بسیار محبوب و خوشمزه هستند که طعم و مزه بسیار خوبی دارند و شما می توانید با میوه یا در طعم های شکلاتی و وانیلی این کیک های خوشمزه را تهیه کنید و این بار قرار است با کرمفیل این کاپ کیک خوشمزه را تهیه کنید. کرمفیل یک نوع کرم بسیار خوشمزه و راحت است که می توانید خودتان به آسانی در منزل تهیه کنید و یا می توانید به صورت آماده در لوازم قنادی های این کرمفیل را تهیه و برای انواع نان و شیرینی و کیک استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاپ کیک با مغز کرمفیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای کرمفیل

شیر۱ پیمانه
نشاسته ذرت۳ ق غذا خوری
شکر۴ ق غذا خوری
کره۲ ق غذا خوری
وانیل۱/۲ ق چای خوری

مواد لازم برای کاپ کیک

آرد۱ و ۲/۳ پیمانه
شکر۳/۴ پیمانه
تخم مرغ۳ عدد
شیر۱/۲ پیمانه
روغن مایع۱/۲ پیمانه
واینل۱/۲ ق چای خوری
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری سر پر

طرز تهیه کاپ کیک با مغز کرمفیل

مرحله اول: تهیه کرمفیل

برای درست کردن کرمفیل اول شیر ،نشاسته ذرت،شکر و کره را روی حرارت ملایم گذاشته مدام هم زده که گلوله نشود و غلیظ شود (غلظت کرمفیل باید از فرنی بیشتر باشد) و بعد وانیل را اضافه کرده ،حرارت رو خاموش کرده مواد را توی ظرف دیگه ریخته سلفون کشیده تا رویه نبنده و‌ خنک شود.

مرحله دوم:هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی با دور تند بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و بعد دور گیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ نیز گرفته شود سپس شیر و روغن مایع را به ترتیب به مواد اضافه کنید و در حد مخلوط شدن مواد هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک به صورت دورانی مواد را مخلوط کنید. حالا مواد را داخل قالب پای یا کاپ کیک بریزید به طوری که ۲/۳ قالب با مواد پر شود می توانید از کسپول های کاغذی کف قالب استفاده کنید و از کپسول های مقوایی استفاده کنید که نیازی به قالب دیگر ندارد.

مرحله چهارم: تهیه کاپ کیک کرمفیلی

در ادامه باید کرمفیل تهیه شده را داخل قیف بریزید و روی کاپ کیک های به صورت دورانی یا شکل بریزید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۰ الی ۳۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ زمان دهید تا پخته شود  بعد از قالب خارج کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک با کرمفیل

  1. بعد از خارج کردن از فر می توانید روی کاپ کیک ها را با عسل رقیق شده رومال کنید تا براق شود.
  2. همه مواد به دمای محیط رسیده باشد.
  3. کرمفیل را اول آماده کنید و بعد مایه کاپ کیک را تا در این زمان خنک شود.
  4. می توانید از پودر پسته برای تزیین استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
2
دیدگاه