طرز تهیه کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر با بافت عالی و نرم

طرز تهیه کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر

 

کیک های که بدون تخم مرغ و شیر تهیه می شوند اقتصادی و به صرفه هستند و مخصوص کسانی می باشد که منع مصرف لبینات دارند و شما می توانید این کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر را به راحتی در منزل تهیه کنید. این کیک بافت و طعم بسیار خوبی دارد و خیلی فوری تهیه یم شود و نیازی به همزن ندارید و اگر حتی فر ندارید می توانید داخل قابلمه نیز این کاپ کیک را تهیه کنید. خلاصه این کاپ کیک بسیار راحت و خوض قلق می باشد و شما می توانید تحت هر شرایطی آن را بپزید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد۱ پیمانه
شکر۱/۳ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چای خوری
بکینگ پودر۱ ق چای خوری
نمک۱ پنس
چای دم کرده۱/۲ پیمانه
روغن مایع۱/۳ پیمانه
کشمش و گردو۲ تا ۳ ق غذا خوری

طرز تهیه کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. سپس به کمک پیمانه شیرینی پزی و یا یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید و یا می توانید یک قابلمه را کمی آب بریزید و بگذارید تا به جوش بیاید.

مرحله دوم: آماده سازی چای

۱ تا ۲ قاشق از چای دلخواه را دم کنید و بعد از دم کشیدن در پیمانه بریزید. می توانید چای را یکرنگ بریزید یا کمی آب جوش با آن مخلوط کنید درست مانند زمانی که چای را برای نوشیدن در فنجان می ریزید. آرد سه بار الک شده را با شکر، وانیل، بکینگ پودر و نمک مخلوط کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

چای گرم را اضافه و مخلوط کنید تا شکر کاملا حل شود. روغن را نیز اضافه و مخلوط کنید. روی کشمش و گردوی خرد شده کمی آرد بپاشید و مخلوط کنید سپس آنرا به مایه کیک اضافه کنید. آرد باعث میشود کشمش و گردو در کیک ته نشین نشود.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر

مایه کیک که یکدست شد آنرا در کپسول کاپ کیک یا در قالب دلخواه بریزید و برای حدود ۳۰ دقیقه در فر یک ربع گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید. برای پخت بدون فر نیز باید داخل لیوان ها را چرب کنید و ۲/۳ لیوان را با مایه کاپ کیک پر کنید و داخل آب جوش قرار دهید به طوری که ۱/۳ آن داخل آب باشد و بعد روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید تا پخته شود بعد از پخت به شکل دلخواه تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک بدون تخم مرغ و شیر

  1. برای تزیین می توانید از پشمک یا خامه قنادی زده شده استفاده کنید.
  2. به جای چای دم کرده می توانید از آب، آبمیوه، قهوه، نسکافه، هات چاکلت، شیر یا ماست استفاده کنید.
  3. می توانید گردو و کشمش را حذف کنید و هر مغز دلخواهی را جایگزین کنید یا از تکه های شکلات خرد شده یا شکلات چیپسی یا تکه های میوه در کیک استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه