طرز تهیه کیک موز رژیمی بدون شکر با بافت نرم و پنبه ای و خوشمزه گام به گام

طرز تهیه کیک موز رژیمی

 

کیک رژیمی طعم و مزه بسیار خوبی دارند و شما می توانید این کیک های بسیار می باشد که شما می توانید این کیک رژیمی را در خانه تهیه کنید. کیک موز رژیمی بدون شکر تهیه می شود و نیازی نیست شما شکر در تهیه این کیک تهیه کنید و به همین دلیل کیک رژیمی محسوب می شود. در تهیه این کیک از جوی دو سر تهیه می شود و شما می توانید این کیک رژیمی خوشمزه را با طعم دارچین و گردو تهیه کنید و می توانید داخل فر یا بدون فر این کیک را آماده کنید. همه مواد در تهیه این کیک میکس می شود که می توانید از غذاساز یا میکسر یا ۱۲۳ استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک موز رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

جوی دو سر۲ پیمانه سر پر
شیر۱ پیمانه سرخالی
تخم مرغ۲ عدد
بیکینگ پودر۱  ق چای خوری
وانیلنوک ق چای خوری
دارچین۱ ق چای خوری
موز۱ عدد
عسل۲ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک موز رژیمی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شوند. سپس مواد را با کمک یک پیمانه آشپزی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. جو دو سر را باید پودر کنید برای این کار می توانید مواد را داخل غذاساز یا خرد کن یا ۱۲۳ بریزید و جو را پودر کنید.

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ و وانیل را به جو اضافه کنید و با همزن دست یا برقی هم بزنید تا مواد یکدست شود و یا می توانید از همان غذاساز استفاده کنید. در ادامه باید شیر و دارچین و بیکینگ پودر را به مواد اضافه کنید و مجدد مواد را هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: افزودن موز

در ادامه موز را می توانید داخل یک کاسه با کمک یک چنگال له و پوره کنید و به مواد اضافه کنید و در انتها عسل را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود. همه این مراحل را می توانید داخل غذاساز بریزید و به نوبت همه مواد را هم بزنید تا خیلی سریع یک کیک خوشمزه داشته باشید.

مرحله چهارم: پخت کیک موز رژیمی

در ادامه باید یک قالب لوف یا گرد را انتخاب کنید و مواد را داخل قالب که از قبل کاغذ روغنی قرار دادید اضافه کنید و یک موز را به دلخواه از وسط برش بزنید روی کیک قرار دهید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۴۰ الی ۳۵ دقیقه با مدت ۱۸۰ درجه قرار دهید تا کیک پخته شود. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک موز رژیمی

  1. برای پخت در فر برقی دما را روی ۱۶۰ درجه قرار دهید.
  2. می توانید بجای عسل از ۱/۲ پیمانه شکر استفاده کنید.
  3. به دلخواه می توانید از گردو خرد شده نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه