طرز تهیه کاپ کیک یلدایی در فر و بدون فر با دستور عالی و بی نقص

کاپ کیک یلدایی

 

شب یلدا یکی از شب های به یاد ماندنی در تاریخ تقویم ما ایرانی ها می باشد که شما می توانید خیلی راحت و ساه یک کاپ کیک یلدایی با تم هندوانه تهیه کنید. شما می توانید طرز تهیه کاپ کیک یلدایی را با فر و بدون فر به راحتی تهیه کنید که در این دستور هر دو را به شما یاد خواهیم داد. برای تزیین می توانید از شکلات چیپسی استفاده کنید و روی کاپ کیک ها قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاپ کیک یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک ساده وانیلی

 

مواد لازم

تخم مرغ۲ عدد
شکر۱/۲ لیوان
وانیل۱/۲ ق چای خوری
روغن مایع۱/۲ لیوان
شیر۱/۲ لیوان
آرد۱.۵ لیوان
بیکینگ پودر۱ ق مربا خوری
رنگ مجاز ژله ای خوراکی قرمز و سبزبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی خیس

 

طرز تهیه کاپ کیک یلدایی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیری کنید. اگر می خواهید کاپ کیک را داخل فر تهیه کنید آن را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود و اگر بدون فر می خواهید تهیه کنید داخل یک قابلمه کمی آب ریخته و بگذارید تا بجوش بیاید و لیوان های مورد نظر را چرب کنید.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و با همزن برقی برای ۴ دقیقه بزنید تا کاملا کشدار و کرمی رنگ شود و در حین هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود. در ادامه روغن و شیر را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و به تدریج به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید. مواد تهیه شده را باید به سه قسمت نامساوی تقسیم کنید یک قسمت را بیشتر بریزید. حالا به قسمت بیشتر رنگ قرمز خوراکی بزنید و هم بزنید و به کاسه بعدی که کمی کمتر از رنگ قرمز است رنگ سبز بزنید و قسمتی که کمتر از همه می باشد سفید بگذارید بماند.

مرحله چهارم: تهیه کاپ کیک یلدا

حالا می توانید سه رنگ تهیه شده را برای سهولت داخل قیف پلاستیکی بریزید یا با کمک قاشق داخل لیوان یا کپسول های کاپ کیک بریزید باید ترتیب رنگ ها از سبز و بعد سفید سپس قرمز بریزید و لیوان ها را داخل قابلمه که آب جوش دارد قرار دهید به طوری که ۱/۳ کاپ کیک ها داخل آب باشد و بعد روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۲۵ دقیقه بگذارید تا کاپ کیک پخته شود و بعد از لیوان خارج کنید و با شکلات اشکی تزیین کنید. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک نوتلا

 

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک یلدایی

  1. از رنگ ژله ی استفاده کنید.
  2. می توانید این کاپ کیک را داخل فر نیز تهیه کنید بدین صورت که با دمای ۱۸۰ برای ۲۵ دقیقه زمان دهید.
  3. لیوان ها را حتما چرب کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کاپ کیک با ماست

از
3
دیدگاه