طرز تهیه کاپ کیک اسفناج خانگی ساده و خوشمزه و خوش رنگ

طرز تهیه کاپ کیک اسفناج

 

یکی از مقوی ترین و خوشمزه ترین کاپ کیک ها می باشد که با سبزی مقوی اسفناج تهیه می شود و بسیار خوش رنگ لعاب است و برای مهمانی بسیار مناسب است شما در تهیه این کاپ کیک از هیچ رنگ خوراکی استفاده نمی کنید بلکه فقط سبزی رنگ اسفناج است که این کاپ کیک را جذاب و خوشمزه کرده است. شاید بعضی از کودکان از اسفناج خوششان نیاید شما با تهیه این کاپ کیک می توانید از این طریق به آنها اسفناح مورد نیاز بدن را بدهید. شما به دلخواه می توانید انواع تزئین ها را با کاپ کیک اسفناح برای مراسمات مختلف انجام دهید از خامه قنادی تا گاناش های شکلاتی و غیره. امروز در پارسی دی کاپ کیک اسفناج را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

تخم مرغ۳ عدد
شکر۱ پیمانه
برگ اسفناج۲۵۰ گرم
روغن مایع۳/۴ پیمانه
آب لیموترش تازه۱ ق غذا خوری
آرد شیرینی پزی۲ پیمانه
بیکینگ پودر۲ ق غذا خوری
نمک۱/۴ ق چای خوری
خامه قنادی و شکلات چیپسیبه مقدار لازم

طرز تهیه کاپ کیک اسفناج خانگی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا برگ اسفناج ها را پاک کنید و داخل غذاساز یا آسیاب کنید تا پوره شود باید در انتها شما ۳/۴ پیمانه پوره اسفناج داشته باشید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا هوادهی آرد انجام شود. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود. خامه قنادی را در دمای محیط قرار دهید تا نیمه یخی شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ ها را به همراه وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید تا حجیم و کرمدار شود سپس در ادامه اسفناج پوره شده و آب لیموترش و روغن مایع را داخل غذاساز یا با کمک گوشتکوب برقی بزنید تا مخلوط و پوره شود این مخلوط را به تخم مرغ اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک اسفناج

در ادامه ۱ دقیقه مواد را هم بزنید تا یکدست شوند سپس مخلوط آرد را طی ۳ مرحله به مواد اضافه کنید و با هر مرحله افزودن با لیسک خوب مواد را هم بزنید سپس قاب مافین خود را از قبل کپسول کاغذی قرار دهید و تا ۲/۳ کپسول ها را پر کنید شما می توانید از کپسول های مقوایی استفاده کنید تا نیازی به قالب مافین نداشته باشید.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک اسفناج

در ادامه قالب مافین را در فر از قبل گرم شده در پنجره وسط فر به مدت ۳۵ دقیقه به  دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید تا کاپ کیک ها پف و پخته شوند سپس از قالب خارج و با خامه قنادی زده شده تزئین کنید و در انتها روی آنها شکلات چیپسی بریزید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کاپ کیک اسفناج 

  1. قبل از خارج کردن از فر حتما با خلال دندان چک کنید تا خوب پخته شده باشد زیرا دماهای مختلف فر وجود دارد.
  2. می توانید در فر برقی و یا توستر نیز این کاپ کیک را تهیه کنید ولی باید ۲۰ درجه دما را کمتر تنظیم کنید.
  3. این مواد را می توانید مانند کیک داخل یک قالب گرد به قطر ۲۲ سانت بریزید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه