طرز تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و فر و همزن برقی با پف عالی در خانه

دستور پخت کیک شکلاتی بدون تخم مرغ

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ

 

کیک شکلاتی بدون تخم مرغ یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه کیک شکلاتی می باشد که بسیار راحت و آسان است و دیگر نیازی به تخم مرغ یا فر و همزن برقی ندارید و با کمترین امکانات می توانید این کیک را تهیه کنید. کیک شکلاتی یکی از کیک های محبوب ما ایرانی ها می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید به دلخواه با گاناش شکلاتی یا سس شکلاتی تهیه کنید. این کیک بافت بسیار خوبی دارد و با اینکه تخم مرغ ندارد ولی پف بسیار خوبی دارد، پس بهتر است همه مواد را اندازه گیری کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و همزن برقی و فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ

 • آرد ۱.۵ پیمانه
 • پودر کاکائو ۱/۳ پیمانه
 • شکر ۱ پیمانه
 • بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
 • نمک ۱/۲ ق چای خوری
 • پودر دارچین ۱/۲ ق چای خوری
 • سرکه سفید ۱ ق چای خوری
 • آب ۱ پیمانه
 • روغن مایع ۱/۳ پیمانه
 • وانیل ۱/۲  ق چای خوری

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ و همزن برقی و فر در خانه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه ی مواد را در دمای محیط قرار دهید تا همه دما شوند و بعد به کمک پیمانه آشپزی یا یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید و برای پخت بدون فر نیز باید یک قابلمه را بردارید و روی شعله پخش کن قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه گرم کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

آرد و پودر کاکائو و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد باهم ترکیب شود. در ادامه وانیل و پودر دارچین را افزوده و هم بزنید، سپس آب و روغن مایع و سرکه را به ترتیب اضافه کنید و با همزن دستی یا برقی در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک شکلاتی بدون در فر

در ادامه یک قالب را به قطر ۲۰ سانت را انتخاب کنید و کاغذ روغنی قرار دهید و اصلا دیوار های قالب را اصلا چرب نکنید و مواد را داخل قالب ریخته و روی سطح صاف بزنید تا هوای اضافی خارج شود. سپس در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۵ دقیقه بگذارید تا کیک پخته شود.

مرحله چهارم: پخت کیک شکلاتی بدون تخم مرغ بدون فر

در ادامه برای پخت بدون فر باید مواد را داخل قابلمه ریخته و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و بگذارید تا کیک برای ۴۰ دقیقه پخته شود و بعد از ۴۰ دقیقه با خلال دندان کیک را چک کنید و اگر تمیز خارج شد داخل دیس قرار دهید با گاناش یا کرم دلخواه تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک شکلاتی بدون تخم مرغ راحت و فوری

 1. حتما تا ۴۰ دقیقه صبر کنید تا کیک کاملا پخته شود و بعد درب قابلمه یا فر را باز کنید.
 2. اگر همزن دارید از دور کند برای هم زدن استفاده کنید.
 3. برای تهیه گاناش از مقدار مساوی خامه و شکلات استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه