طرز تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی با فر و بدون فر برای تولد

دستور پخت کیک یک تخمه مرغی شکلاتی

طرز تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی

 

کیک یک تخمه مرغی شکلاتی یکی از روش های تهیه یک کیک خوشمزه با یک تخم مرغ می باشد که شما می توانید برای مناسبت های مختلف این کیک را تهیه کنید و به دلخواه تزیین کنید. شما می توانید برای تزیین از مدل عریان استفاده کنید و کیک را یک برش ساده بزنید و وسط آن را خامه قنادی بزنید و روی کیک را با شکلات رنده شده تزیین کنید. شما می توانید این کیک را با قالب و یا بدون قالب تهیه کنید که برای بدون قالب می توانید از یک قوطی رب استفاده کنید و کیک را بپزید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی با شیر

 • آرد ۱ و ۲/۳ پیمانه
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • شکر ۱ پیمانه
 • شیر ۲/۳ پیمانه
 • روغن ۱/۴ پیمانه
 • آب ولرم ۱/۴ پیمانه
 • پودر کاکائو ۲ ق غذا خوری
 • بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری
 • وانیل ۱ ق چای خوری

طرز تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی با فر و بدون فر

مرحله اول : آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس مواد را به کمک یک لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید و یا از یک پیمانه قنادی استفاده کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود و اگر می خواهید بدون فر این کیک را تهیه کنید باید یک شعله پخش کن را به همراه قابلمه چرب شده روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

در ادامه باید تخم مرغ را داخل کاسه بشکنید و به همراه وانیل و شکر با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و حتما بین هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم تخم مرغ گرفته شود و بعد باید آب ولرم را کم کم اضافه کنید هم بزنید تا مواد یکدستا شود و از روان بودن خارج شود.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی

در ادامه باید روغن و شیر را به ترتیب به مواد اضافه کنید و در حد یک دقیقه هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و به مواد اضافله کنید و در حد ۳۰ ثانیه با همزن برقی و دور کند بزنید تا یکدست شود، دقت کنید زیرا مواد را نزنید که پف کیک بخوابد.

مرحله چهارم: پخت کیک یک تخمه مرغی شکلاتی

در ادامه مواد را در قالب مینی کیک بریزید و به مدت ۴۰ دقیقه با دمای ۱۷۰ بگذارید تا کیک پخته شود، برای پخت بدون کیک نیز مواد را داخل یک قابلمه کوچک ریخته و روی آن دمکنی قرار دهید و برای ۴۵ دقیقه زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد از قالب خارج کنید و به دلخواه تزیین کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک یک تخمه مرغی شکلاتی برای تولد و مهمانی با شیر

 1. بهتر است در حین پخت مخصوصا ۳۵ دقیقه اول درب فر یا دمکنی را برندارید زیرا پف کیک گرفته می شود.
 2. هرچقدر پودر کاکائو شما مرغوب تر باشد رنگ آن تیره تر می شود.
 3. دورگیری کنید در حین هم زدن تا همه مواد هم بخورند.

همچنین ببینید

از
3
دیدگاه