طرز تهیه خامه قنادی فرم گرفته با پودر خامه ساده و آسان با شیر

طرز تهیه خامه قنادی با پودر خامه

 

یکی از روش های فرم دادن به خامه می باشد که بسیار بی دردسر و ساده است و شما با تهیه پودر خامه از لوازم قنادی و کمی شیر و پودر قند می توانید یک خامه فرم گرفته خانگی داشته باشید. شما می توانید این خامه را برای تزیین کیک و آسترکشی استفاده کنید. خامه قنادی و فرم دادن به آن یکی از ارکان اصلی برای تهیه و تزیین کیک و دسر است که شاید همیشه فرم دادن آن در منزل کار دشواری باشد. اما با تهیه پودر خامه نگران نباشید می توانید به راحتی خامه فرم گرفته استفاده کنید. میزان شیرینی این خامه کاملا بستگی به ذائقه و سلیقه شما دارد که شما می توانید مقدار آن را تست کنید و به دلخواه کم و زیاد کنید. اگر دوست دارید خامه شما طعم دار باشد می توانید از انواع اسانس ها برای تهیه استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه خامه قنادی فرم گرفته با پودر خامه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر خامه۷۵ گرم
پودر قند۱/۲ پیمانه
شیر سرد۲/۳ پیمانه
وانیلنوک ق چای خوری

طرز تهیه خامه قنادی با پودر خامه و شیر

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا همه مواد را اندازه کنید تا در نهایت خامه فرم گرفته با کیفیتی داشته باشید. شیر باید کاملا سرد و خنک باشد و بهتر است پره های همزن برقی را برای ۵ دقیقه در فریزر قرار دهید تا سرد باشد. داخل یک کاسه پودر خامه و پودر قند و شیر را به همراه وانیل اضافه کنید.

مرحله دوم: هم زدن مواد

حالا باید با همزن برقی در یک جهت  هم بزنید. برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه شروع به هم زدن مواد کنید تا خامه فرم بگیرد. در حین هم زدن باید با لیسک خامه را در یک جهت جمع کنید تا هم خامه فرم گرفته شود. اگر از همزن دستی استفاده می کنید حتما در حین کار دستگاه را خاموش کنید تا به همزن برقی فشار نیاید.

مرحله سوم: تهیه خامه قنادی با پودر خامه

به هم زدن در یک جهت تا جایی ادامه دهید که رد پره همزن روی کاسه بماند و زمانی که کاسه را ورانه کنید اصلا ازظرف بیرون نریزید. خامه قنادی فرم گرفته آماده شده است می توانید داخل قیف ریخته و با ماسوره دلخواه برای تزئین استفاده کنید.

فوت و فن های دستور تهیه خامه قنادی فرم گرفته با پودر خامه و شیر

 1. حتما شیر باید سرد باشد و می توانید برای فرم دهی بیشتر خامه قبل از شروع شیر را داخل فریزر قرار دهید تا یخ زده شود.
 2. می توانید پودر خامه را به خامه قنادی زده شده برای فرم دهی بیشتر نیز استفاده کنید.
 3. برای هر ۱۰۰ گرم خامه ۱ پیمانه شیر سرد در نظر بگیرید.
 4. می توانید با افزودن پودر کاکائو خامه کاکائویی داشته باشید.
 5. در حین فرم گرفتن مزه خامه را تست کنید و اگر دوست داشتید می توانید مقدار پودر قند را بیشتر کنید.

همچنین ببینید

از
13
دیدگاه

 • Starmagic ۸ ماه پیش

  سلام لطفا اگر مقدور باشد اندازه ها را با گرم ننویسید پیمانه یا لیوان فرانسه یا قاشق بزرگ و کوچک ممنون از آموزش عالی شما دوست گرامی

  پاسخ
  • مونا مصطفوی ۸ ماه پیش

   می تونید بجای پیمانه قنادی از لیوان فرانسوی استفاده کنید

   پاسخ