طرز تهیه کیک با آرد نانوایی خیلی راحت و خوش طعم بدون فر و همزن برقی

طرز تهیه کیک با آرد نانوایی

کیک با آرد نانوایی یکی از کیک های بسیار خوشمزه و راحت می باشد که پف بسیار خوبی دارد و شما می توانید به راحتی این کیک را با آرد نانوایی بدون فر و همزن برقی تهیه کنید. این کیک طعم و مزه بسیار خوبی دارد و شما می توانید با چند قلم مواد به راحتی تهیه کنید. حتما باید از شعله پخش استفاده کنید و حتما حرارت باید متوسط باشد تا کیک مغز پخت شود. شما می توانید مواد را داخل قابلمه بریزید و یا می توانید فر دست ساز تهیه کنید و مواد کیک را داخل قالب ریخته و روی سه پایه قرار دهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک با آرد نانوایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد نانوایی۸ ق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
روغن مایع۶ ق غذا خوری
شکر۸ ق غذا خوری
آب یا شیر و گلاب۱۳ ق غذا خوری
وانیل۱/۲ ق چای خوری
بیکینگ پودر۱ ق غذا خوری
کنجد۱ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک با آرد نانوایی

1مرحله اول: آماده سازی

ابتدا بابد همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و بعد به کمک یک ق غذا خوری مواد را اندازه گیری کنید. قابلمه و شعله پخش کن را روی حرارت قرار دهید. سپس آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا یکدست شود و آرد هوا دهی شود.

2مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید وانیل و روغن مایع و تخم مرغ و شکر را به مخلوط آرد اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید تا مواد یکدست شود و بعد مخلوط آب و گلاب را نیز اضافه کنید و مواد را هم زنید تا گلوله های آرد باز شود و یک مایه یکدستی بدست بیاید.

3مرحله سوم: پخت کیک با آرد نانوایی

قابلمه گرم شده را از روی حرارت بردارید و با کمک کره نرم شده کف و دیواره قابلمه را چرب کنید و کمی کنجد بپاشید و بعد مایه کیک را اضافه کنید و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه خارج شود. سپس روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و روی شعله پخش کن قرار هید و برای ۴۵ دقیقه بگذارید تا پخته شود و بعد از این زمان باید با کمک خلال دندان مواد را چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید. از قالب خارج کنید روی دیس برگردانید و به دلخواه تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک با آرد نانوایی 

  1. می توانید این کیک با آرد نانوایی را در فر نیز بپزید و باید ۴۰ دقیقه زمان دهید.
  2. حتما برای این مقدار مواد باید قابلمه ای کوچک استفاده کنید و اگر سایز قابلمه شما بزرگ است باید مواد را دو برابر کنید.
  3. منظور از ۱۳ ق آب و گلاب یعنی ۶.۵ ق غذا خوری آب و ۶.۵ ق غذا خوری گلاب باید استفاده کنید که می توانید بجای آب از شیر نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
33
دیدگاه