طرز تهیه شیرینی آسان سه سوته بدون فر و همزن برقی با عطر و طعم عالی

دستور تهیه شیرینی آسان سه سوته

طرز تهیه شیرینی آسان سه سوته بدون فر و همزن برقی با عطر و طعم عالی

 

شیرینی آسان سه سوته یکی از روش های بسیار خوشمزه برای تهیه یک شیرینی آسان و سریع می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این شیرینی خوشمزه با مواد در دسترسی تهیه می شود. شما می توانید این شیرینی خوشمزه را بدون فر و همزن برقی تهیه کنید. اگر هوس یک شیرینی خوشمزه و ساده را کردید حتما این رسپی را دنبال کنید. عطر دارچین و کره در این شیرینی محسوس است و شما می توانید از مارگارین نیز بجای کره استفاده کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیرینی آسان سه سوته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی آسان سه سوته

 • آرد ۲ پیمانه
 • شکر ۳ ق غذا خوری
 • ماست ۳ ق غذا خوری
 • تخم مرغ ۱ عدد
 • بیکینگ پودر ۲ ق چای خوری
 • نمک نوک ق چای خوری
 • وانیل ۱/۲ ق چای خوری
 • کره و دارچین به مقدرا لازم

طرز تهیه شیرینی آسان سه سوته خوشمزه با کره و دارچین

مرحله اول: هم زدن مواد

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید و بعد به کمک یک ق غذا خوری و چای خوری مواد را اندازه گیری کنید. در ادامه تخم مرغ را به همراه شکر، ماست، روغن مایع، وانیل و نمک را باهم داخل یک کاسه بریزید و خوب بزنید تا مخلوط شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه باید آرد و بیکینگ پودر را کم کم به مواد تخم مرغی اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر بدست بیاید. میزان آرد تقریبی است و ممکن است کمی بیشتر یا کمتر بخواهد پس کم کم آرد را اضافه کنید. وقتی خمیر جمع شد باید دست کمی ورز دهید تا خمیری نرم و لطیف بدست بیاید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی آسان سه سوته

در ادامه باید خمیر را روی سطح آردپاشی شده با کمک وردنه باز کنید. کره را ذوب کنید و روی سطح خمیر را خوب کره بزنید و بعد نوبت اضافه کردن دارچین است، دارچین را نیز اضافه کنید و حالا خمیر را از عرض تا کنید و روی هم قرار دهید و درز های خمیر را با دست کمی فشار دهید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی آسان سه سوته

حالا هر مدلی که دوست دارید مثلثی یا ساده برش بزنید. داخل شیرجوش روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد شیرینی ها را دانه دانه داخل شیرجوش قرار دهید و بگذارید تا پف کند و از تابه خارج کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید و به دلخواه روی آن شکر یا سس شکلاتی بریزید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شیرینی آسان سه سوته و خوشمزه بدون فر و همزن برقی

 1. برای داخل خمیر می توانید از عسل یا مربای نیز استفاده کنید.
 2. می توانید در انتها روی شیرینی ها پودر قند الک کنید.
 3. میزان شیرین بودن این شیرینی ها بسیار اندازه است ولی اگر دوست دارید به دلخواه می توانید کم و زیاد کنید.
 4. از آرد سفید قنادی استفاده کنید.
 5. می توانید به دلخواه از گردو خرد شده نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
4
دیدگاه