طرز تهیه کیک شکلاتی پنیری بی نهایت خوشمزه و ساده کافی شاپی

طرز تهیه کیک شکلاتی پنیری

 

کیک شکلاتی پنیری یکی از کیک های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید با کره و باترمیلک این کیک را تهیه کنید و در انواع قالب ها سرو کنید. این کیک با پنیر ماسکارپونه تهیه می شود و طعم و مزه بی نظیری دارد و مواد پنیری لای مایه کیک ریخته می شود و قالب را در قرار می دهید تا کیک شکلاتی پنیری پخته شود. برای تهیه این کیک بهتر است از قالب میان تهی استفاده کنید تا بهتر پف کند و اگر قالب میانی تهی ندارید یک لیوان ساده و کوچک وسط قالب گرد قرار دهید تا مانند قالب های میان تهی شود. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک شکلاتی پنیری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی پنیری

کره۱۰۰ گرم
تخم مرغ۳ عدد
روغن۲/۳ پیمانه
شکر۱ و ۱/۴ پیمانه
آرد۱ و ۳/۴ پیمانه
وانیل۱ ق چای خوری
باترمیلک۱ پیمانه
پودر کاکائو۵ ق غذا خوری
نمک۱/۲ ق چای خوری
بیکینگ پودر۳ ق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه لایه پنیری

شکر۱/۴ پیمانه
پنیر ماسکارپونه۳۵۰ گرم
تخم مرغ۱ عدد
وانیل۱/۲ ق چای خوری

طرز تهیه کیک شکلاتی پنیری خوشمزه و راحت

مرحله اول: تهیه باتر میلک

برای تهیه باترمیلک باید ۱ ق غذا خوری سرکه را به یک لیوان شیر اضافه کنید و برای ۱۵ دقیقه بگذارید در دمای محیط بماند تا بریده شود و بعد هم بزنید و برای ۱۵ دقیقه دیگر زمان دهید و مجدد مواد را هم بزنید، باتر میلک شما حاضر شده است.

مرحله دوم: هم زدن مواد

کره و شکر و روغن مایع و وانیل را داخل یک ظرف گود ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ شود و حتما بین هم زدن دورگیری کنید تا بوی زهم مواد گرفته شود و بعد تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و زمانی که مواد یکدست شد نوبت اضافه کردن مواد خشک است ( آرد و بیکینگ پودر و نمک و پودر کاکائو را مخلوط کنید و سه بار الک کنید) مواد خشک را به همراه باتر میلک اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه مواد پنیری

برای تهیه مواد پنیری باید شکر و پنیر و وانیل و تخم مرغ را داخل یک کاسه ریخته و با همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ و یکدست شود. کف یک قالب گرد یا میان تهی را باید چرب کنید و ۱/۳  از مایه کیک کاکائویی بریزید و با قاشق وسط مایه کیک را کمی گود کنید و مواد پنیری را با قاشق بریزید و بعد مابقی مواد کیک را بریزید.

مرحله چهارم: تهیه کیک شکلاتی پنیری کافی شاپی

در ادامه باید قالب را داخل فر از قبل گرم شده به مدت ۱ ساعت تا ۱ ساعت و نیم زمان دهید تا کیک پخته شود و بعد از قالب خارج کنید و با گاناش شکلاتی تزیین کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک شکلاتی پنیری با باتر میلک خانگی

  1. باید از پنیر خامه ای کم و نمک استفاده کنید.
  2. هرچقدر پودر کاکائو بهتری داشته باشید رنگ کیک تیره تر می شود.
  3. می توانید قالب را با کره یا ارده چرب کنید.
  4. برای پخت در فر برقی بای دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  5. فر را باید روی ۱۸۰ درجه قرار دهید و برای ۱۵ دقیقه گرم کنید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه