طرز تهیه کاپ کیک رژیمی بسیار راحت خوشمزه بدون قالب و فر و همزن

دستور پخت کاپ کیک رژیمی

کاپ کیک رژیمی

 

کاپ‌ کیک رژیمی یکی از انواع کاپ کیک ها می باشد که بسیار ساده و خوشمزه و رژیمی می باشد. شما می توانید این کاپ کیک خوشمزه را بدون قالب مافین در لیوان های یک بار آن را پخت کنید و در انتها فقط کافی است لیوان را قیچی کنید. کاپ کیک رژیمی بدون شکر تهیه می شود بجای شکر قرار است از شیره انگور یا خرما استفاده شود. اگر به کاپ کیک ها علاقمند هستید می توانید این کیک خوشمزه را به سادگی و با خیال راحت میل کنید. این کیک برای کسانی که قند دارند نیز گزینه خوبی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه کاپ کیک رژیمی بدون شکر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک رژیمی

  • تخم مرغ ۲ عدد
  • آرد ۱ پیمانه
  • بیکینگ پودر ۲/۳ ق غذا خوری
  • وانیل نوک ق چای خوری
  • شیره انگور یا خرما ۲/۳ پیمانه

طرز تهیه کاپ کیک رژیمی خوشمزه بدون شکر و روغن

مرحله اول : آماده سازی مواد

ابتدا همه مواد را اندازه گیری کنید. سپس زیر یک قابلکه شعله پخش کن قرار دهید و روی درب قابلمه دمکنی بگذارید و روی حرارت ملایم برای ۲۰ الی ۱۵ دقیقه بگذارید تا قابلمه گرم شود. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد سبک شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

تخم مرغ را به همراه وانیل با همزن برقی بزیند تا کرمی رنگ شود و حجم آن زیاد شود. در طول هم زدن با لیسک دور ظرف را تمیز کنید تا تخم مرغ به خوبی هم بخورد و بوی تخم مرغ از بین برود. در ادامه شیره انگور یا خرما را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی یکدست شوند.

مرحله سوم: تهیه مایه کاپ کیک

در ادامه باید مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک خوب مواد را مخلوط کنید تا آرد به خوبی مخلوط و گلوله های آن از بین برود. لیوان های یک بار مصرف را آماده کنید. ۱/۳ لیوان را را خالی بگذارید و ۲/۳ آن را پر کنید. داخل قابلمه یک رینگ فلزی مانند الک یا سه پایه قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت کاپ کیک رژیمی

لیوان ها پر شده روی رینگ یا همان سینی فلزی قرار دهید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای ۳۰ دقیقه بگذارید تا کاپ کیک پخته شود و بعد از ۳۰ دقیقه با خلال دندان کیک را تست کنید و اگر نچسبید یعنی کاپ کیک پخته و آماده می باشد. می توانید آن را داخل فر قرار دهید و برای ۲۵ دقیقه بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کاپ کیک رژیمی خوشمزه و ساده

  1. برای خارج کردن کاپ کیک باید با قیچی از بالا لیوان را قیچی کنید.
  2. حتما باید از شعله پخش کن استفاده کنید.
  3. از آرد سفید یا شیرینی پزی بهتر است استفاده کنید.
  4. کاپ کیک ها نباید ارتباط مستقیم با کف قابلمه داشته باشد.

همچنین ببینید 

طرز تهیه کاپ کیک رژیمی بسیار راحت خوشمزه بدون قالب و فر و همزن
4 (80%) 3 votes