طرز تهیه کیک ملاقه ای فوری بدون فر و همزن و قالب + فیلم

دستور پخت کیک ملاقه ای

طرز تهیه کیک ملاقه ای

 

کیک ملاقه ای یکی از انواع کیک های بدون دردسر و فوری می باشد که در کمتر ۳۰ دقیقه تهیه می شود و طعم و مزه بسیار خوبی دارد. این کبک به دلیل استفاده از ملاقه بجای قالب به این اسم مشهور شده است و شما می توانید به همراه این آموزش ویدیو مربوط به آن را در انتهای پست مشاهده کنید. تهیه کیک ها در خانه کار بسیار راحتی می باشد ولی در بعضی از مواقع شما فقط هوس یک کیک ساده کردید و امکاناتی در اختیار ندارید و یا در مسافرت هستید می توانید این کیک فوری را که فقط به یک همزن دستی یا چنگال و ملاقه دارید را تهیه کنید. این کیک طعم و بافت بسیار خوبی دارد و اگر تمام نکات گفته شده و ویدیو را مشاهده کنید یک کیک با پف خوب و طعم عالی خواهید داشت. امروز در پارسی دی طرز تهیه کیک ملاقه ای فوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک ملاقه ای

 • تخم مرغ ۱ عدد
 • شکر ۱/۲ پیمانه
 • آرد ۱ پیمانه
 • ماست ۱/۲ پیمانه
 • گلاب ۳ ق غذا خوری
 • بیکینگ پودر ۱ ق مربا خوری
 • وانیل ۱ ق چای خوری

طرز تهیه کیک ملاقه ای

مرحله اول: آماده سازی

ابتد همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود. با کمک یک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه کنید. آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا آرد سبک شود و باعث بهتر پف کردن کیک شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر داخل یک کاسه بریزید و با همزن دستی یا چنگال برای ۱ الی ۳ دقیقه بزنید تا خوب مخلوط و تخم مرغ ها از لختگی خارج شوند، اگر همزن در دسترس دارید می توانید با همزن برقی نیز مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک ملاقه ای

در ادامه گلاب و ماست را به ترتیب به مواد اضافه کنید و ۱ دقیقه هم بزنید تا مواد خوب یکدست شوند و در انتها باید مخلوط آرد تهیه شده را به تدریج به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند، همانند غلظت انتهای که در ویدیو مشخص است.

مرحله چهارم: پخت کیک ملاقه ای

داخل یک تابه گود کمی روغن بریزید و صبر کنید تا کاملا داغ شود و بعد یک ملاقه به انتخاب خود داخل روغن نگه دارید تا داغ شود و بعد از مواد کیک داخل ملاقه بریزید و اجازه دهید به سایز ملاقه پف کند و بعد از ملاقه خارج و داخل روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود و در انتها روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک ملاقه ای خوشمزه و ساده

 1. بهتر است در حین سرخ شدن روغن را روی کیک بریزید تا پف کند.
 2. اگر مواد خیلی شل یا سفت شود، پف نمی کند.
 3. این کیک جذب روغنی کمی دارد.
 4. بهتر است روی حرارت ملایم سرخ کنید تا کیک خوب مغز پخت شوند.
 5. می توانید از پودر قند برای تزیین استفاده کنید.

همچنین ببینید

از
4
دیدگاه