طرز تهیه پیتزا سیب زمینی بدون فر سریع و خوشمزه با کالباس

پیتزا سیب زمینی تابه ای

 

اگر هوس یک پیتزا فوری و سه سوته را کردید حتما این پیتزا سیب زمینی بدون گوشت و مرغ را تهیه کنید. این پیتزا سیب زمینی بدون فر و خمیر تهیه می شود و زمانی برای تهیه این پیتزا نیاز نیست و شما می توانید در کمترین زمان ممکن این پیتزا خوشمزه را تهیه کنید. شما می توانید به دلخواه ار کالباس یا سیب زمینی استفاده کنید و این پیتزای خوشمزه را بدون نیاز به فر در خانه تهیه کنید. همان طور که مشخص است این پیتزا در تابه تهیه می شود و به همین دلیل شما می توانید هرجا که باشید بدون نیاز به مواد خاصی این پیتزا را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه پیتزا سیب زمینی بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی۳ عدد
تخم مرغ۱ عدد
آرد۱ لیوان
کالباس رنده شدهبه مقدار دلخواه
فلفل دلمه خرد شده۱ ق غذا خوری
جعفری خرد شده۱  ق غذا خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
پنیر پیتزا۲ ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، پودر سیر، آویشنبه مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا سیب زمینی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را بشورید و با کمی آب و نمک روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا سیب زمینی پخته شود و بعد پوست سیب زمینی را بگیرید و بکوبید، بهتر است اجازه دهید تا کمی از گرما بیفتد و بعد با کمک پوره کن یا گوشتکوب دستی سیب زمینی را بکوبید تا پوره و یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را شکسته و به مواد اضافه کنید و بعد نمک و ادویه ها را نیز اضافه کنید و مواد را هم بزنید و در کالباس را رنده کنید و به همراه فلفل دلمه خرد شده و جعفری اضافه کنید و هم بزنید، آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید و به مواد اضافه کنید هم بزنید تا مواد خمیر شکل شود، اگر دوست دارید پنیر پیتزا اضافه کنید این مرحله اضافه کنید. مقدار افزودن آرد ممکن است متغییر باشد و زمانی که وسط کاسه جمع شد دیگر آرد نزنید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا بدون فر

روی سطح آرد بریزید و خمیر تهیه شده را روی آن قرار دهید و و با دست به قطر ۱ سانت پهن کنید و با چافو به شکل مثلثی برش بزنید و داخل روغن داغ سرخ کنید و برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود و در ادامه روی دستمال روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافه گرفته شود و بعد به همراه سس دلخواه میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت پیتزا سیب زمینی بدون فر

  1. بهتر است آرد را کم کم اضافه کنید زیرا اب خور آرد ها باهم متفاوت است و ممکن است کم و زیاد شود.
  2. می توانید مواد را مانند کوکو سبزی داخل تابه پهن کنید و برش بزنید.
  3. می توانید بجای کالباس از سوسیس خرد شده یا مرغ ریش شده نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
3
دیدگاه