طرز تهیه سیب زمینی فنری ترد با دستگاه و دستی، با فر و بدون فر

طرز تهیه سیب زمینی فنری

 

سیب زمینی یکی از خوراکی های بسیار خوشمزه و محبوب بین همه مردم جهان می باشد که شما می توانید به روش های مختلفی تهیه کنید. شما می توانید با کمک دستگاه مخصوص سیب زمینی را به شکل فنری در بیاورید و یا به کمک دو تا خلال یا همان سیخ چوبی سیب زمینی ها را برش بزنید و می توانید داخل تابه با روغن سرخ کنید یا می توانید داخل فر یا سرخکن بدون روغن قرار دهید تا ترد و سوخاری شود. سیب زمینی فنری یک پیش غذای خوشمزه برای مهمانی ها و تولد می باشد که خیلی راحت تهیه می شود و شما می توانید برای تولد ها در کنار فینگرفود های دیگر خود تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه سیب زمینی فنری با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی پخته و خوشمزه

 

مواد لازم

سیب زمینی۲ عدد
سیخ چوبی۲ عدد
روغنبه مقدار لازم
نمکبه مقدار لازم

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سیب زمینی سرخ کده فست فودی

 

طرز تهیه سیب زمینی فنری

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا باید سیب زمینی ها پوست بگیرید و بشورید و به صورت قطور برش بزنید و هر برش را باید بین دو سیخ چوبی قرار دهید. بهتر سیب زمینی را بعد از برش زدن داخل آب قرار دهید تا نشاسته اضافی آن از بین برود.

مرحله دوم: برش زدن سیب زمینی

در ادامه باید برش سیب زمینی را بین دو سیخ قرار داده و با کمک چاقو یک اندازه .و با فاصله کم برش بزنید به طوری که نباید خیلی عمقی باشد و بعد سیب زمینی را برگردانید و بین دو سیخ قرار دهید و به صورت اوریب حالا برش بزنید و بعد مشاهده می کنید که سیب زمینی شبیه به فنر شده است. حالا باید سیب زمینی را روی یک پارچه نخی قرار دهید و حسابی خشک کنید.

مرحله سوم: سرخ کردن سیب زمینی فنری در فر و بدون فر

حالا باید داخل یک تابه روغن ریخته تا داغ شود و بعد سیب زمینی را داخل قابلمه قرار دهید تا حسابی سرخ و طلایی شود و بعد از پخت روی دستمال روغن گیر قرار دهید و کمی نمک بپاشید و به همراه سس دلخواه سرو کنید. اما برای سرخ کردن سیب زمینی فنری بدون فر باید داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و سیب زمینی ها را روی آن بگذارید و با کمک قلمو روی سیب زمینی ها را چرب کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۱۵ دقیقه با دمای ۱۹۰ قرار دهید تا برشته و طلایی شود و بعد از ۱۵ دقیقه چک کنید اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید و برای تهیه در سرخکن نیز باید در دمای ۲۰۰ درجه برای ۲۰ دقیقه بگذارید تا طلایی شود. نوش جان

 

همچنین ببینید: طرز تهیه سالاد سیب زمینی و شوید یونانی

 

فوت و فن های دستور پخت سیب زمینی فنری

  1. به دلخواه می توانید کمی سبزی معطر به مواد اضافه کنید.
  2. می توانید سیب زمینی ها را بجای روغن با کره یا روغن زیتون آغشته کنید.
  3. می توانید بدون پوست گرفتن سیب زمینی آن را به صورت فنری تهیه کنید.

 

همچنین ببینید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام بصورت رنده شده

از
2
دیدگاه