طرز تهیه مینی پیتزا فینگر فود خانگی لذیذ و مجلسی با سوسیس و کالباس

طرز تهیه مینی پیتزا

یکی از روش های تهیه پیتزا می باشد که امروزه خیلی ترند شده زیرا برای تولدها و مجالس و مهمونی بسیار کاربرد دارد زیرا خیلی سرو آن راحت و در واقع یک نوع پیتزای لقمه ای می باشد اما برای تهیه این پیتزا می توانید از هر نوع موادی استفاده کنید برای مثال از مواد گوشتی یا مرغی یا سوسیس و کالباس یا حتی وگان می توانید استفاده کنید. برای تهیه این مینی پیتزا به یک خمیر و مواد رویه پیتزا نیاز دارید می توانید مینی پیتزا را به لیست فینگر فودهای خود اضافه کنید بنا به موادی که استفاده می کنید قیمت گذاری کنید و بفروشید و یا می توانید خودتان در منزل این مینی پیتزا را به راحتی تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه مینی پیتزا فینگر فود خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای مواد مینی پیتزا

سوسیس۲ عدد
کالباس۷ ورق
قارچ۱۰ عدد
ذرت۱/۴ پیمانه
سس کچاپبه مقدار لازم
پنیر پیتزابه مقدار لازم

مواد لازم

شیر۱ پیمانه
خمیرمایه۱ ق مربا خوری
شکر۱ ق مربا خوری
روغن مایع۱/۲ پیمانه
آب ولرم۱/۲ پیمانه
آردبه مقدار لازم

طرز تهیه مینی پیتزا فینگر فود

1مرحله اول: عمل آوری خمیر

ابتدا ۱/۲ پیمانه آب ولرم را داخل کاسه ریخته و شکر را اضافه کنید و هم بزنید سپس خمیرمایه را روی آب بپاشید و روی کاسه را یک بشقاب قرار دهید و برای ۱۰ دقیقه اجازه دهید تا خمیر مایه عمل بیاد و کف کند.

2مرحله دوم: مخلوط کردن و تهیه خمیر

اما در ادامه شیر و روغن را داخل کاسه ریخته و خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید و هم بزنید حالا باید به تدریج شروع به اضافه کردن آرد کنید تا جایی که بتوانید خمیر را ورز دهید و بعد روی میز کار بیاورید و به مدت ۱۰ دقیقه خمیر را خوب ورز دهید تا نرم و لطیف شود سپس داخل یک کاسه قرار دهید و روی کاسه را پوشانده و برای ۱ الی ۲ ساعت در محیط گرم بگذارید تا حجم آن دو برابر شود.

3مرحله سوم: تهیه مواد میانی مینی پیتزا

در ادامه سوسیس و کالباس را خرد کنید و داخل تابه کمی تفت دهید سپس فلفل دلمه را نیز کمی تفت دهید تا نرم شود سپس از تابه خارج کنید و بعد قارچ را به همراه کمی روغن و آبلیمو خوب تفت داده تا آب قارچ کاملا کشیده شود می توانید مواد رویه را اصلا تفت ندهید و به صورت خام روی خمیر قرار دهید.

4مرحله چهارم: تهیه مینی پیتزا

حالا بعد از حجیم شدن خمیر پف آن را بگیرید و با وردنه به قطر ۱ الی نیم سانت پهن کنید سپس با کاتر گرد یا یک لیوان شروع به کاتر زدن خمیر کنید و خمیر ها را داخل سینی فر چرب شده قرار دهید بهتر است با کمی فاصله کنار هم بچینید و بعد با قلمو روی همه مینی پیتزا ها سس کچاپ بزنید و شروع به قرار دادن مواد پیتزا کنید و در انتها روی آنها پنیر رنده شده قرار دهید و مینی پیتزا را در فر از قبل گرم شده به مدت ۲۵ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود بعد از پخت کمی پودر آویشن روی مینی پیتزا بریزید نوش جان.

فوت و فن های دستور پخت مینی پیتزا خانگی

  1.  بسته به نوع آردهای مخلتف میزان آرد گفته نشده زیرا ممکن است از ۲.۵ پیمانه تا ۳ پیمانه آرد مصرف شود پس زیاد آرد نزنید تا خمیر خشک نشود.
  2. می توانید در توستر و سولاردم نیز این مینی پیتزا را تهیه کنید ولی دما را روی ۱۶۰ تنظیم کنید.
  3. اگر فر شما کانوکشن ندارد گریل را در انتها روشن کنید.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه