طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی خوشمزه با سبوس گندم در منزل

طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی

 

یکی از تنقلات بسیار خوشمزه در سراسر دنیا می باشد که توسط شرکت های مختلف تهیه می شود. در سال ۱۸۹۲ فردی به نام الکساندر گرانت در شرکت مک ویتی این بیسکویت را اختراع کرد و فرمول این بیسکویت ساقه طلایی تا امروز در این شرکت مانند یک راز نگهداری شده است و پس از گذشت ۱۲۹ سال هنوز با همان کیفیت اولیه تهیه می شود در سال ۱۹۲۵ شرکت مک ویتی بیسکویت ساقه طلایی را با شکلات روانه بازار کرد که با استقبال خوبی همراه شده البته شرکت های دیگر مانند تسکو، داوس فارم نیز در تهیه بیسکویت ساقه طلایی در دنیا بسیار مشهور می باشند اما بیسکویت ساقه طلایی تولید شده در ایران بیشتر به بیسکویت مک ویتی شبیه است. بیسکویت ساقه طلایی از سبوس گندم تهیه می شود و دارای کالری کمی می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم 

سبوس گندم نرم۱ و ۱/۳ پیمانه
کره۱۳۰ گرم
آرد قنادی۱ پیمانه
نشاسته ذرت۲ ق غذا خوری
نمک۱/۴ ق چای خوری
بیکینگ پودر۱ ق چای خوری
تخم مرغ۱ عدد
پودر قند۱/۳ پیمانه
وانیل۱/۴ ق چای خوری

طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی در منزل

مرحله اول : آماده سازی

ابتدا فر را روشن کنید تا گرم شود. سپس سبوس گندم را با کمک آسیاب کاملا پودر کنید و نرم کنید حتما این مرحله را انجام دهید تا خمیر نرمی داشته باشید. آرد و سبوس و بیکینگ پودر و نمک و نشاسته ذرت را با هم داخل یک کاسه ریخته و خوب مخلوط کنید و ۳ مرتبه الک کنید.

مرحله دوم : هم زدن کره

کره نرم شده را به همراه پودر قند داخل کاسه ریخته و به مدت ۵ دقیقه با دور تند همزن خوب بزنید حتما در حین هم زدن کره با لیسک دورگیری کنید تا تمام کره هم بخورد آنقدر هم بزنید تا کره روشن و سبک شود.

مرحله سوم : تهیه خمیر بیسکویت ساقه طلایی

تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کنید و ۲ دقیقه دیگر مجدد هم بزنید تا مواد کاملا حجیم و کرم رنگ شود سپس مواد خشک را به تدریج با کمک لیسک به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مانند خمیر جمع شود شاید از مواد خشک کمی زیاد بماند پس حتما به تدریج اضافه کنید و با کمک لیسک خوب هم بزنید اگر خمیر طوری بود که هم زدن با لیسک مشکل بود می توانید فقط از نوک انگشت برای جمع کردن خمیر استفاده کنید سپس خمیر را داخل نایلون پهن کنید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال استراحت دهید.

مرحله چهارم : کاتر زدن خمیر

خمیر را بعد از استراحت از یخچال خارج کنید و بین دو نایلون وردنه بکشید باید قطر خمیر برای کاتر زدن ۳ میل باشد سپس با کمک کاتر گرد قالب بزنید و با خلال دندان روی خمیر سوراخ ایجاد کنید.

مرحله پنجم : پخت بیسکویت ساقه طلایی

کف سینی فر یا یک قالب مستطیل کاغذ روغنی انداخته و بیسکویت ساقه طلایی را با فاصله روی آن قرار دهید سپس در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه بمدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید زمانی که بیسکویت راحت روی کاغذ روغنی حرکت داده شود بیسکویت ساقه طلایی ما حاضر است از فر خارج کنید و پس از خنک شدن از روی کاغذ روغنی جدا کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه بیسکویت ساقه طلایی

  1. می توانید از کره گیاهی هم استفاده کنید.
  2. اگر بیش از اندازه مواد خشک را بریزیم ممکن است خمیر سنگین و در نهایت بیسکویت ساقه طلایی تردی نخواهید داشت.
  3. به هیچ وجه خمیر را ورز ندهید وگرنه خمیر روغن انداخته و بیسکویت سفت می شود.
  4. با مقادیر گفته شده حدود ۲۰ عدد بیسکویت ساقه طلایی خواهید داشت.
  5. دما را با توستر و فر برقی ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
  6. می توانید در فر دست ساز یا داخل تابه رژیمی نیز تهیه کنید.
  7. سبوس گندم را می توانید از مارکت ها یا عطاریا تهیه کنید.

همچنین ببینید  

طرز تهیه بیسکویت ساقه طلایی خوشمزه با سبوس گندم در منزل
5 (100%) 1 votes