طرز تهیه چیپس خرمالو خشک روی بخاری، فر و سولاردم به همراه نحوه برش خرمالو

طرز تهیه چیپس خرمالو

 

یکی از تنقلات بسیار ساده و خوشمزه است که می توانید در فصل پاییز همزمان با رسیدن خرمالو این چیپس خرمالو خشک را تهیه کنید. شما می توانید از خرمالو خشک برای پذیرایی و به عنوان یک میان وعده جذاب استفاده کنید. اما برای خشک کردن خرمالو شما می توانید از چندین روش استفاده کنید. چیپس خرمالو را می توانید روی بخاری یا داخل فر یا سولاردم خشک کنید. دقت کنید اسلایس کردن خرمالو کار بسیار مهمی می باشد هرچقدر اسلایس خرمالو نازک تر باشد در نتیجه زودتر خشک می شود. چون چیپس خرمالو در فصل زمستان و پاییز بیشتر تهیه می شود، نور آفتاب زیاد داغ نمی باشد و نمی تواند آن را همانند تابستان خشک کند پس در نتیجه باید در خانه روی شوفاژ و یا با کمک میوه خشک کن این کار را انجام دهید. خرمالو دارای ویتامین سی می باشد و کسانی که کلسترول و چربی دارند بهتر است خرمالو بیشتری مصرف کنند. امروز در پارسی دی طرز تهیه چیپس خرمالو را در بخاری، فر و یا سولاردم به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

خرمالو۱ کیلوگرم

طرز تهیه چیپس خرمالو روی بخار و شوفاژ و فر 

مرحله اول: نحوه برش زدن خرمالو

ابتدا سر و ته خرمالو را با چاقو تیز برش بزنید. بهترین راه اسلایس کردن خرمالو با کمک رنده V می باشد که باید از رنده ورقه کن آن استفاده کنید زیرا به صورت یک اندازه و یک دست برش می زند. اگر رنده مخصوص ورقه کن در اختیار ندارید خرمالو را روی تخته برش قرار دهید و با چاقو تیز به صورت یک اندازه آن را اسلایس کنید.

مرحله دوم: خشک کردن خرمالو روی بخاری و شوفاژ

وقتی خرمالو ها را اسلایس کردید داخل آبکش قرار دهید. روی بخاری یا شوفاژ ورقه آلومینیم بکشید و اسلایس خرمالو را روی آن قرار دهید و مداوم هر چند ساعت خرمالو را برگردانید. در این روش شما در مدت ۱ الی ۲ روز خرمالو خشک بسیار عالی خواهید داشت.

مرحله سوم: خشک کردن خرمالو در فر و سولاردم

برای اینکه زودتر خرمالو خشک یا چیپس خرمالو داشته باشید آن را کف سینی فر و یا سینی مخصوص سولار قرار دهید. برای خشک کردن در فر باید روی کمترین درجه ممکن به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا خوب خشک شوند حتما باید در این زمان به آن ها سریع بزنید زیرا بسته به ضخامت اسلایس ها ممکن است زمان ها متغییر باشند. برای خشک کردن در سولاردم سینی را روی سه پایه کوتاه قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه روی حالت کانوکشن با دمای ۱۱۰ درجه بگذارید تا خشک شوند.

مرحله چهارم: تهیه خرمالو خشک

در ادامه وقتی خرمالو ها را از روش های فوق خشک کردید. چیپس ما آماده شده بهتر است آن را در زیپ کیپ یا ظرف شیشه ای قرار دهید و در یخچال نگهداری کنید. بهتر است میوه خشک ها را در یخچال بگذارید تا کرم نیفند.

فوت و فن های دستور تهیه چیپس خرمالو و نحوه برش زدن و نگهداری آن

  1. در موقع خشک کردن در هر کدام از روش ها باید خرمالو را با فاصله از هم قرار دهید و اصلا نباید روی هم باشند و گرنه خشک نمی شوند.
  2. می توانید از رنده های غذاساز برای ورقه کردن خرمالو استفاده کنید.
  3. چیپس خرمالو را می توانید تا ۱ سال در یخچال نگهداری کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه