طرز تهیه جوجه کباب هندی تند، خوشمزه و پر ادویه مرحله به مرحله

طرز تهیه جوجه کباب هندی

یکی از روش های طعم دار کردن جوجه به روش هندی پر از ادویه و خوشمزه و تند که می تواند گزینه بسیار خوبی برای طعم دار کردن جوجه کباب و تنوع در آشپزی شود. جوجه کباب هندی همان طور که از نامش پیداست برای کشور هند است و به دلیل استفاده از ادویه های معطر و خوشبو در ایران نیز تهیه می شود. همیشه طعم دار کردن جوجه برای تعطیلات و یا مسافرت ها یکی از دغدغه های مهم است و همه دوست دارند از روش های متنوعی برای تهیه جوجه کباب استفاده کنند اگر به غذاهای هندی و ادویه و تند بودن جوجه کباب علاقه دارید این غذا را از دست ندهید. امروز در پارسی دی طرز تهیه جوجه کباب هندی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

جوجه خرد شده۲ کیلوگرم
سیر۴ حبه
جعفری ساطوری شده۱/۲ پیمانه
سرکه سفید۱/۴ پیمانه
تخم گشنیز آسیاب شده۱ ق غذاخوری
زیره آسیاب شده۱ ق چای خوری
فلفل قرمز۱ ق چای خوری سر پر
زعفران دم کرده۴ ق غذا خوری
سس مایونز۱/۳ پیمانه
فلفل دلمه۱ عدد
نمکبه مقدار لازم

طرز تهیه جوجه کباب هندی

1مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا برای تهیه جوجه کباب باید مرغ را خرد کنید شما می توانید از بال و کتف فقط استفاده کنید و یا سینه بی استخوان و یا می توانید یک مرغ را خودتان در منزل به اندازه دلخواه برش بزنید سعی کنید برش ها نه خیلی بزرگ و نه خیلی ریز باشد تا خوب و یکدست پخته شود.

2مرحله دوم: آماده سازی مواد مرینت

سیر را پوست بگیرید و حلقه ای برش بزنید تا در انتها از روی جوجه ها جدا کنید و نباید پوره کنید زیرا پوره کردن سیر باعث چسبیدن به مرغ ها شده و می سوزد. تخم گشنیز و زیره را آسیاب کنید. فلفل دلمه را خرد کنید. جعفری را نیز بعد از شستن ساطوری ریز خرد کنید.

3مرحله سوم: مرینت کردن

حالا مرغ ها خرد شده را داخل یک کاسه بریزید و سیر و زعفران و فلفل دلمه و سس مایونز و فلفل قرمز و تخم گشنیز و زیره و جعفری و سرکه سفید را به آن اضافه کنید و مواد را خوب زیر و رو کنید تا همه مواد به مرغ ها آغشته شود سپس روی کاسه را سلفون بکشانید و بهتر است یک شبانه روز در یخچال بماند تا مزه ها به خورد هم برود.

4مرحله چهارم: پخت جوجه کباب هندی

در ادامه زغال را آماده کنید تا سرخ شوند سپس جوجه ها را از مواد مرینت جدا و به سیخ بزنید و روی زغال یکدست بگذارید تا طلایی و سرخ و برشته شود سپس به همراه کته مورد نظر میل کنید البته می توانید از فر یا سولاردم برای تهیه جوجه کباب استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت جوجه کباب هندی

  1. می توانید به دلخواه از کمی زنحبیل تازه یا خشک استفاده کنید.
  2. میزان افزودن فلفل قرمز به ذائقه شما بستگی دارد و می توانید کم و زیاد کنید.
  3. اگر سس مایونز نداشتید از ماست استفاده کنید و یا ترکیب هر دو را بزنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه