طرز تهیه جوجه کباب تابه ای خوشمزه و مجلسی با سیخ و بدون سیخ

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

جوجه کباب یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین کباب های ایرانی است که به دلیل همین محبوبیت روش های پخت مختلفی برای آن ابداع شده است. جوجه کباب تابه ای یکی از این روش های پخت است که توسط خانم های خانه دار از آن استقبال خوبی شده است.روش پخت جوجه کباب در ماهیتابه علاوه بر اینکه ریخت و پاش کمتری دارد ، برای خانم های خانه دار هم بسیار آسان تر و سریعتر است. جوجه کباب تابه ای را می توانید به انتخاب خود با سیخ چوبی یا بدون سیخ چوبی تهیه کنید.با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر جوجه کباب تابه ای تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری کباب تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی جوجه کباب تابه ای با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم

کره۵۰ گرم
پیاز بزرگ۱ عدد
مرغ متوسط۱ عدد
گوجه فرنگی۴ عدد
فلفل دلمه ای۱ عدد
روغن مایعبه مقدار لازم
زعفران دم کرده۱ ق غذا خوری
نمک ، پودر سیر و فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه جوجه کباب تابه ای

1مرحله اول: طعم دار کردن

برای تهیه جوجه کباب تابه ای ابتدا مرغ را تمیز کنید و به اندازه جوجه کباب خرد کنید ، سپس آنرا بشویید و آبکشی کنید. در ادامه اجازه دهید آب اضافی مرغ به طور کامل برود و خشک شود. در صورت تمایل می توانید مرغ را مانند جوجه کباب ذغالی با آبلیمو ، ماست و ... طعم دار کنید. البته در این روش می توانید جوجه کباب را بدون طعم دار کردن به صورت فوری هم طبخ کنید. برای این منظور یک تابه مناسب روی حرارت قرار دهید و به قدری روغن مایع داخل آن بریزید که فقط کمی چرب شود ، سپس جوجه ها را داخل تابه بچینید.

2مرحله دوم: تفت دادن

بهتر است از تابه های چدنی یا تفلون استفاده کنید که گوشت مرغ به تابه نچسبد. در ادامه مقداری نمک ، فلفل سیاه و پودر سیر روی گوشت مرغ بریزید و درب تابه را بگذارید تا گوشت مرغ با حرارت بسیار ملایم سرخ شود.پس از اینکه گوشت مرغ به طور کامل پخت زعفران را به همراه کره اضافه کنید. جوجه های را در کره تفت دهید تا نرم تر و لذیذتر شوند. در ادامه فلفل دلمه ای و پیاز را به صورت خلالی خرد کنید و در کنار جوجه ها در کره سرخ کنید.

3مرحله سوم: تهیه جوجه کباب تابه ای

در مرحله بعدی گوجه فرنگی ها را از وسط نصف کنید و کنار تابه بچینید تا سرخ شوند. در کنار جوجه کباب تابه ای می توانید از سیب زمینی سرخ کرده هم استفاده کنید. در پایان جوجه کباب را به همراه نان یا برنج سرو کنید.

نکات پخت جوجه کباب تابه ای

جوجه کباب تابه ای با سیخ

برای اینکه این غذای خوشمزه را با سیخ تهیه کنید کافیست سیخ های چوبی را از قبل به مدت ۲۰ دقیقه در آب سرد قرار دهید سپس گوشت مرغ را به صورت یکدست به سیخ بکشید ، در پایان سیخ ها را داخل تابه بچینید و به صورت متداوم بچرخانید تا جوجه کباب آماده شود.

همچنین ببینید

از
140
دیدگاه
source : yassiiipaz