طرز تهیه جوجه کباب ماستی خوشمزه به سه روش در فر و ماهیتابه و زغال

دستور پخت جوجه کباب ماستی

طرز تهیه جوجه کباب ماستی

 

جوجه کباب ماستی یکی از غذاهای بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید در مناسبت های مختلف و در مسافرت و پیک نیک ها می توانید تهیه کنید. جوجه کباب ماستی به واسطه داشتن ماست بسیار نرم و پنبه ای می شود و بهتر است از ماست چکیده و غلیظ استفاده کنید. جوجه کباب ماستی را می توانید به روش های مختلف روی زغال و یا گاز و حتی در فر تهیه کنید که در این پست ما هر سه روش را به شما یاد خواهیم داد. اگر از طعم ها و مزه های همیشگی جوجه کباب با زغفران خسته شدید حتما پیشنهاد می شود این طعم را تهیه کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه جوجه کباب ماستی را به شما یاد خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه جوجه کباب ماستی حرفه ای

 • سینه مرغ ۱.۵۰۰ کیلو
 • ماست ۱۲ ق غدا خوری
 • روغن زیتون ۳ ق غذا خوری
 • پیاز ۳ عدد
 • پودر تخم گشنیز ۲ ق مربا خوری
 • نمک ۳ ق مربا خوری
 • فلفل سیاه ۲ ق مربا خوری

طرز تهیه جوجه کباب ماستی در تابه و فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا سینه مرغ را به صورت جوجه ای خرد کنید. به دلخواه می توانید سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت فیله شده کباب کنید و یا یک‌ مرغ کامل بگیرید و خرد کنید. پیاز ها را پوست بگیرید و خلالی ریز خرد کنید.

مرحله دوم: مرینت کردن جوجه کباب

در ادامه ماست را به همراه ادویه های گفته شده و ماست و روغن زیتون خوب مخلوط کنید و سینه مرغ خرد شده را اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید و ماساژ دهید. روی کاسه را پوشانده و برای ۴ الی ۴۸ ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

مرحله سوم: پخت جوجه کباب ماستی زغال

بعد از زمان مزه دار شدن جوجه آن را از پیاز و سیر جدا کنید و جوجه را به سیخ بزنید. زغال را داخل منقل ریخته و با استفاده از آتش زنه آن را شعله ور کنید تا خوب سرخ شود. جوجه ها را روی منقل گذاشته به آرامی باد بزنید و بگذارید هر طرف جوجه ها خوب برشته و پخته شود.

مرحله چهارم: پخت جوجه کباب ماستی به روی فر و در تابه

جوجه ها را به سیخ بزنید و داخل سینی فر بگذارید قرار دهید و برای ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ بگذارید تا پخته شود. برای پخت بدون فر نیز جوجه را به سیخ چوبی بزنید و داخل تابه گریل سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه جوجه کباب ماستی به روش رستورانی

 1. از ماست غلیظ و شیرین استفاده کنید.
 2. بهتر از شب قبل جوجه را مزه دار کنید.
 3. به دلخواه می توانید سیر را رنده یا حلقه ای خرد کنید و با از پودر سیر استفاده کنید.
 4. برای فر های برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.
 5. به دلخواه می توانید از گشنیز خرد شده نیز در تهیه این کباب استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه