طرز تهیه جوجه کباب مکزیکی تند و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه جوجه کباب مکزیکی

یکی از خوشمزه ترین جوجه کباب ها در سراسر دنیا می باشد که طعم و مزه بسیار خوبی دارد و می توانید برای مهمانی و دورهمی و مراسمات مختلف تهیه کنید و در مزه و طعم های جوجه کباب خود تنوع ایجاد کنید. جوجه کباب مکزیکی مانند دیگر غذاهای مکزیکی پر ادویه و تند و تیز است. شما می توانید جوجه کباب را داخل فر یا ماکروفر و به روی ذغال تهیه کنید. شما می توانید کمی سس سالسا نیز به جوجه کباب می توانید اضافه کنید و به دلخواه از فیله سینه و بدون استخوان و یا با استخوان این غذا را تهیه کنید. امروز در پارسی دی جوجه کباب مکزیکی تند را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱ عدد
پیاز۲ عدد
سیر۶ حبه
فلفل دلمه۱ عدد
کره۵۰ گرم
زنجبیلنوک ق چای خوری
ادویه کاری۱/۴ ق چای خوری
تخم گشنیز۱ ق چای خوری
زیره سبز۱ ق چای خوری
پاپریکا۱ ق چای خوری
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه جوجه کباب مکزیکی

1مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا سینه مرغ را با استخوان و یا بدون استخوان به قطعات مناسب خرد کنید و خوب بشورید و داخل آبکش قرار دهید تا کاملا خشک شود.

2مرحله دوم: مرینت کردن

پیازها را پوست بگیرید و به صورت خلالی ریز خرد کنید. سیرها را نیز پوست گرفته و به همراه مرغ ها خرد شده داخل یک ظرف بریزید و خوب مواد را با هم مخلوط کنید.

3مرحله سوم: استراحت کردن

تمام ادویه ها را به همراه فلفل دلمه خرد شده و کره ذوب شده و نمک اضافه کنید و خوب مواد را ماساژ دهید سپس روی ظرف سلفون کشیده و برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه به خورد مرغ برود.

4مرحله چهارم: تهیه جوجه کباب مکزیکی

وقتی مرغ ها مزه دار شدند پیاز و سیر و فلفل دلمه را از مرغ ها تکه شده جدا کنید و به سیخ بکشید و روی زغال داغ کباب کنید و یا می توانید به سیخ چوبی بزنید و داخل تابه گریل و روی گاز این جوجه کباب را تهیه کنید و یا می توانید کف سینی فر را کمی چرب کنید و مرغ ها سیخ زده و داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا پخته شود و در انتها روی فر را روشن کنید تا سطح جوجه برشته و طلایی شود سپس به همراه نان و یا برنج میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت جوجه کباب مکزیکی

  1. می توانید به جای کره از روغن زیتون استفاده کنید.
  2. برای نرمی بیشتر جوجه کباب ها می توانید ۱ پیمانه ماست به مواد مرینت اضافه کنید.
  3. اگر طعم و مزه سیر را دوست ندارید می توانید از پودر سیر استفاده کنید.
  4. افزودن فلفل قرمز به ذائقه شما بستگی دارد می توانید کم یا زیاد بریزید.
  5. می توانید کمی سس کچاب تند قرمز نیز به مواد فوق اضافه کنید.

همچنین ببینید  

از
11
دیدگاه