طرز تهیه شیش طاووق جوجه کباب عربی خوشمزه و لذیذ و پر ادویه

طرز تهیه شیش طاووق لبنانی

 

یکی از انواع کباب ها می باشد این کباب خوشمزه بیشتر در کشورهای عربی به خصوص لبنان تهیه می شود و مواد مرینت را می توانید بنا به ذائقه خود تنظیم کنید چون غذاهای عربی پر ادویه می باشند و اگر حساسیت خاصی دارید می تواند مقدار ها را کم و زیاد کنید. اما سرو کردن این کباب خوشمزه عربی به دو صورت است می توانید شیش طاووق را کنار یک کته زعفراتی خوشمزه میل کنید و یا می توانید در کنار نان خوشمزه پیتا این شیش طاووق را به صورت نونی سرو کنید. شیش طاووق در واقع یک نوع کباب با ادویه و سس مرینت شده است که برای پیک نیک و مهمانی نیز گزینه بسیار خوبی می باشد. شما می توانید این شیش طاووق را روی زغال یا داخل فر و یا داخل تابه گریل یا معمولی سرخ کنید و یا حتی می توانید در مایکروفر قرار دهید. شیش طاووق لبنانی می تواند یک غذای فوری و فوق العاده خوشمزه باشد و برای روز هایی که زمان زیادی برای پخت غذا ندارید بسیار مناسب است. امروز در پارسی دی طرز تهیه شیش طاووق جوجه کباب لبنانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۵۰۰ گرم
ماست۱/۴ پیمانه
لیموترش تازه۱ عدد
سیر۳ حبه
رب گوجه فرنگی۱/۲ ق غذا خوری
فلفل سیاه۱/۴ چای خوری
نمک۱/۴ چای خوری
زنجبیل۱/۲ ق چای خوری
اورگانو۱/۲ ق چای خوری
دارچین۱/۲ ق چای خوری
پاپریکا۱/۲ ق چای خوری
فلفل قرمز۱/۴ ق چای خوری
آویشننوک ق چای خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
گوجه و پیار برای کباب کردنبه اندازه دلخواه

طرز تهیه شیش طاووق جوجه کباب لبنانی

مرحله اول: آماده سازی مرغ

شما می توانید در تهیه این کباب یک مرغ را به صورت جوجه ای خرد کنید و یا از سینه مرغ بدون استخوان و یا با استخوان استفاده کنید سینه مرغ را به اندازه دلخواه برش بزنید و بشورید سپس داخل آبکش بگذارید تا خشک شود.

مرحله دوم: مزه دار کردن مرغ

حالا یک کاسه برداشته و سینه مرغ خرد شده را به همراه همه ادویه ها و سیر رنده شده و ماست و روغن زیتون و رب اضافه کنید و آب لیموترش تازه را گرفته روی مرغ بریزید حالا مواد را خوب هم بزنید سپس روی کاسه را پوشانده و برای ۶ ساعت در یخچال بگذارید البته پیشنهاد می شود برای طعم دهی بیشتر از شب قبل این مرغ را آماده و مزه دار کنید.

مرحله سوم: پخت شیش طاووق در فر

فر را از قبل با ۲۰۰ درجه سانتی گراد بگذارید تا گرم شود سپس سیخ های چوبی را در آب قرار دهید سپس مرغ مزه دار شده را به سیخ بزنید و در کنار آن پیاز را نیز خرد کنید و به همراه گوجه داخل سینی فر قرار دهید سپس به مدت نیم ساعت در دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید تا پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه شیش طاووق به روی زغال و گاز

می توانید شیش طاووق را به سیخ فلزی بزنید و روی زغال داغ سرخ کنید و یا می توانید از سیخ های کوچک استفاده کنید و آن را داخل تابه از قبل گرم شده سرخ و یا گریل کنید سپس به همراه گوجه و پیاز کبابی میل کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور تهیه شیش طاووق

  1. می توانید از فلفل دلمه ای یا فلفل کبابی نیز در کنار شیش طاووق استفاده کنید.
  2. بهتر است از ماست یونانی یا ماست غلیظ استفاده کنید و ماست شل مناسب این شیش طاووق نیست.
  3. می توانید بجای روغن زیتون از سس مایونز نیز استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
1
دیدگاه