طرز تهیه جوجه کباب در فر با سیخ چوبی و فویل خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه جوجه کباب در فر

یکی از روش های تهیه جوجه کباب می باشد که خیلی ساده و بی دردسر است شما به راحتی در منزل می توانید جوجه کباب تهیه کنید و نیازی به آتش و زغال ندارید. جوجه کباب یکی از خوراک های خوشمزه ما ایرانی ها می باشد که در طعم ها و مزه های مختلف آن را تهیه می کنیم و در تعطیلات و برنامه های تفریحی خود آن را کباب می کنیم اما شما به کمک فر در منزل خیلی راحتر می توانید این غذا را تهیه کنید برای این کار کافیه جوجه کباب ها را مزه دار کنیم و به سیخ چوبی یا فلزی بزنیم و یا می توانید از سیخ های گردان فر خود استفاده کنید و داخل فر بگذارید. امروز در پارسی دی جوجه کباب در فر با سیخ چوبی و فویل را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

سینه مرغ۱ کیلوگرم
پیاز۲ عدد
ادویه گرم ماسالا۱/۲ ق غذا خوری
سس مایونز۱ ق غذا خوری
آبلیموترش۱ ق غذا خوری
روغن زیتون۱ ق غذا خوری
زعفران دم کرده غلیظبه مقدار لازم
سیخ چوبی یا فلزیبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، پودر سیربه مقدار لازم

طرزتهیه جوجه کباب در فر با سیخ چوبی

1مرحله اول: آماده سازی مرغ

شما برای تهیه جوجه کباب می توانید از سینه مرغ با استخوان یا بدون استخوان و یا یک عدد مرغ کامل که خرد کردید استفاده کنید و به اندازه دلخواه برش بزنید آنها را بشورید داخل آبکش بگذارید.

2مرحله دوم: مرینت کردن

جوجه های برش خورده را به همراه پیاز خلالی و ادویه ها و زعفران و روغن زیتون و آبلیمو و سس مایونز داخل یک کاسه بریزید و مواد را خوب هم بزنید تا همه جای مرغ ها به مواد مرینت آغشته شود سپس روی کاسه را بپوشانید و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.

3مرحله سوم: به سیخ کشیدن جوجه ها

وقتی مرغ ها مزه دار شدند آن ها را از یخچال خارج می کنیم و فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود سپس جوجه های مزه دار شده را روی سیخ های چوبی یا فلزی بزنید به دلخواه می توانید در بین مرغ ها از فلفل دلمه یا پیازها استفاده کنید.

4مرحله چهارم: پخت جوجه کباب در فر

سیخ های جوجه کباب را پس آماده شدن داخل سینی فر که کمی با روغن زیتون چرب کردید قرار دهید و برای مغز پخت شدن آنها روی سینی را فویل نازک بکشید و چند سوراخ روی فویل ایجاد کنید سپس سینی را در فر گرم شده به مدت ۱ ساعت قرار دهید تا خوب پخته شوند بهتر است برای طلایی شدن جوجه ها در انتهای پخت فویل را بردارید و گریل را روشن کنید به همین راحتی در منزل جوجه کباب تهیه کردید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت جوجه کباب در فر

  1. می توانید برای آبدار کردن جوجه در انتهای پخت کره را ذوب کنید و با قلمو روی جوجه ها بزنید.
  2. سس مایونز باعث نرم شدن جوجه ها می شود می توانید از ماست استفاده کنید.
  3. می توانید بجای آبلیمو از آب نارنج تازه استفاده کنید.

همچنین ببینید  

از
17
دیدگاه