طرز تهیه جوجه کباب یونانی یا کباب مرغ یونانی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه جوجه کباب یونانی , جوجه کباب یونانی , کباب مرغ یونانی

جوجه کباب یونانی

جوجه کباب یونانی یا کباب مرغ یونانی یکی از انواع جوجه کباب های معروف در جهان است که از ترکیب گوشت مرغ و سبزیجات تهیه می شود. در این روش مرغ با مواد مخصوصی طعم دار می شود و به همراه سبزیجاتی مثل فلفل دلمه ای کباب می شود.

این کباب خوشمزه را می توانید به چند صورت درست کنید. روش اول استفاده از تابه است که راحت ترین و مرسوم ترین روش تهیه این کباب است ، روش دوم استفاده از فر و روش سوم هم استفاده از منقل ذغال است.

با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۴ نفر جوجه کباب یونانی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری جوجه کباب یونانی تهیه کنید کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید. با آموزش آشپزی جوجه کباب یونانی با پارسی دی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه جوجه کباب یونانی

سیر۲ حبه
سینه مرغ۶۰۰ گرم
پودر جعفری۱ ق غذا خوری
پودر اورگانو۱/۲ ق سوپ خوری
پودر آویشن۱ ق سوپ خوری
روغن زیتون۲ ق غذا خوری
آبلیموی تازه۳ ق غذا خوری
فلفل دلمه ای رنگی۲ عدد
نمک ، فلفل سیاه و سیخ چوبیبه مقدار لازم

 

طرز تهیه جوجه کباب یونانی

ابتدا گوشت مرغ را بشویید سپس به قطعات مناسب ( به اندازه جوجه کباب ) خرد کنید و داخل یک کاسه مناسب بریزید. در ادامه سیر را رنده کنید و به همراه پودر جعفری ، پودر آویشن و پودر اورگانو به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه کنید.

در مرحله بعدی آبلیموی تازه را به همراه روغن زیتون و مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه حاوی گوشت مرغ اضافه کنید و مواد را خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند و تمام قسمت های گوشت مرغ را پوشش داده و طعم دار کنند.

پس از اینکه مواد را به خوبی مخلوط کردید یک سلفون روی درب کاسه بکشید و آنرا به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت مرغ کمی استراحت کند و طعم دار شود. پس از گذشت این زمان گوشت مرغ را از یخچال خارج کنید.

در ادامه فلفل دلمه ای ها را برای سیخ کردن به صورت مکعبی خرد کنید. پس از سیخ کردن هر قطعه مرغ یک تکه فلفل دلمه ای هم سیخ کنید به صورتی که بین هر دو قطعه گوشت مرغ یک قطعه فلفل دلمه ای قرار بگیرد.

پس از اینکه سیخ کردن گوشت مرغ به پایان رسید یک تابه مناسب از جنس تفلون یا چدن روی حرارت قرار دهید و مقداری روغن مایع به آن اضافه کنید در حدی که فقط تابه چرب شود. سپس سیخ ها را داخل تابه بچینید و اجازه دهید کباب شوند.

سیخ ها را چند بار بچرخانید تا کباب به صورت یکدست بپزد. می توانید برای خوشمزه تر شدن جوجه کباب یونانی از گوجه فرنگی و سیب زمینی سرخ شده هم استفاده کنید. پس از اینکه کباب آماده شد آنرا به همراه نان یا برنج سرو کنید.

از
24
دیدگاه