طرز تهیه پودر سیر خانگی

طرز تهیه پودر سیر

پودر سیر یکی از چاشنی های عالی است که در بیشتر غذاهای ایرانی استفاده می شود، تهیه پودر سیر در منزل اصلا سخت نمی باشد و به راحتی می توانید پودر سیر خانگی را در خانه تهیه کنید تا از کیفیت آن آگاه باشید. پودر سیر های بازاری اصلا خالص نیستند. بیشتر از اینکه مزه سیر داشته باشند به دلیل اینکه با آرد قاطی شده اند طعم آرد گرفته اند. در بسیاری از غذاهای ایرانی می‌توان از سیر تازه، سیر داغ، سیر خشک و یا پودر سیر استفاده نمود که انتخاب هر یک از این موارد علاوه بر سلیقه شخصی، به دستور پخت آن غذا نیز بستگی دارد. پودر سیر جزو طعم دهنده های عالی در تهیه انواع غذاست. این ادویه با عطر و طعم خوبی که دارد تقریبا در هر غذایی قابل استفاده است. پودر سیر خانگی از لحاظ کیفیت، عطر و طعم به هیچ وجه قابل مقایسه با مشابه بازاری آن نیست. با این روش که در سایت پارسی دی ارائه شده می توانید براحتی در منزل پودر سیر تهیه کنید و در تهیه انواع غذاها از آن استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه پودر سیر خانگی

بوته سیر به میزان لازم

طرز تهیه پودر سیر خانگی

مرحله اول: آماده سازی سیر

روش ساده و راحتی که برای پوست گرفتن سیر می خواهیم به شما آموزش بدهبم این است که سیر را در یک ظرف شیشه ای می ریزیم و درب ظرف را می بندیم و شیشه را تکان تکان می دهیم. با این روش سیرها به راحتی پوست می دهند. یا اینکه سیر ها را در آب به مدت چند ساعت خیس کنیم و بعد به راحتی پوست سیر را بگیریم.

مرحله دوم: خشک کردن سیر

سیر را می توانیم به صورت ورقه ای از پهلو لپه کنیم و با ابزرهایی که در منزل داریم خشک کنیم.

۱- پنکه

اگر در منزل پنکه موجود است سیر را جلوی باد سرد پنکه گذاشته وخشک می کنیم. چند ساعت زمان می دهیم تا کاملاسیرها خشک شوند.

۲- خشک کن

اگر در منزل خشک کن دارید می توانید سیرها را در خشک کن گذاشته و خشک کنید. زمان می دهیم تا کاملا خشک شود.

۳- فر

اگر در منزل فر دارید می توانید سیرها را با مدت زمان تقریبی ۱۵-۲۰ دقیقه خشک کنید. البته باید چک شود در صورت نیاز دوباره زمان می دهیم.

مرحله سوم: پودر کردن

بعد از اینکه سیرها خشک شد، می توانید به همان صورت پرک نگه داری کنید برای تزئین، همینطور دردستگاه آسیاب ریخته و چند پالس می زنیم تا کاملا سیرها پودر شوند.

مرحله چهارم: نگه داری

پودر سیر آماده شده را در شیشه می رزیم و در شیشه را محکم می بندیم تا عطر سیر از بین نرود. در یخچال نگه داری می کنیم.

 

همچنین ببینید

طرز تهیه پودر سیر خانگی عالی به روش صنعتی و شیوه نگهداری آن
3.4 (68.57%) 7 votes
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام سایت و لینک مستقیم بلا مانع است.