طرز تهیه کتلت عربی ترد و خوشمزه با گوشت چرخ کرده و نخود

کتلت عربی

به زبانی عربی عروک یک کتلت بسیار خوشمزه عربی و لبنانی است که طعمی مشابه فلافل خودمان را دارد با یک سری تفاوت ها در مواد اولیه. کتلت عربی بسیار خوشمزه بوده که به آن کباب عربی نیز گفته می شود. شما می توانید کتلت عربی را با نان ساندویچی و خیارشور و گوجه و یا همراه با برنج و سالاد میل کنید. غذاهای عربی پر ادویه و خوشمزه بوده شما می توانید کتلت عربی را به راحتی در منزل تهیه کنید. برای کتلت عربی شما به نخود نیاز دارید پس سعی کنید حتما آن را از شب قبل خیس کنید تا نفخش گرفته شود. امروز در پارسی دی کتلت عربی ترد و خوشمزه با گوشت چرخ کرده و نخود را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده۴۰۰ گرم
پیاز۲ عدد
فلفل دلمه۱ عدد
نخود۱/۲ پیمانه
گوجه فرنگی۲ عدد
سیب زمینی۱ عدد
سیر۴ حبه
زنجبیل تازه یا خشک۱ ق چای خوری
جعفری۳ ق غذا خوری
نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و فلفل قرمز و پودر کاریبه مقدار لازم

طرز تهیه کتلت عربی

1مرحله اول : آماده سازی مواد کتلت

ابتدا نخود را که از قبل خیس کردید و چندین بار آبش را عوض کردید آبکش کنید اگر عجله داشتید می توانید یک خیار را با پوست روی نخود ها قرار دهید تا نفخش را بگیرد. نخود ها را دو بار با کمک چرخ گوشت چرخ کنید یا می توانید از غذاساز نیز برای خرد کردن نخود نیز استفاده کنید.

2مرحله دوم : مخلوط کردن مواد کتلت

وقتی نخود را چرخ کردید فلفل دلمه و گوجه فرنگی را نیز خوب با کمک چرخ گوشت یا غذاساز یا رنده ریز ریز کنید. پیاز و سیب زمینی را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آبش را بگیرید. سیر را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید. سپس تمامی مواد را به همراه ادویه و زنجبیل و گوشت چرخ کرده و جعفری خرد شده خوب با هم مخلوط کنید و شروع به ورز دادن مواد کنید تا خوب منسجم شود سپس برای نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کمی استراحت کند.

3مرحله سوم : سرخ کردن کتلت عربی

داخل تابه روغن ریخته تا داغ شود از مواد کتلت برداشته و در دست پهن کنید و شکل دهید و داخل روغن داغ هر دو طرف کتلت عربی را سرخ کنید سپس روی دستمال روغن گیر ریخته تا روغن اضافی آن گرفته شود سپس کتلت عربی را به صورت داغ همراه با نان سرو کنید. می توانید مقداری سیب زمینی سرخ کنید و به همراه گوجه سرخ شده برای دورچین کتلت عربی استفاده کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کتلت عربی

  1. در رسپی اصلی کتلت عربی تخم مرغ وجود ندارد.
  2. اگر مواد شل بود برای چسبندگی بیشتر می توانید از آرد استفاده کنید.
  3. اگر دوست داشتید می توانید فلفل دلمه و گوجه را ریز کنید تا شکل زیبایی به کتلت عربی بدهد.
  4. با این مقدار مواد حدود ۲۰ عدد کتلت عربی با سایز متوسط خواهید داشت.
  5. کتلت عربی کمک تند و تیز است بنا به ذائقه خود فلفل قرمز می توانید استفاده کنید.

همچنین ببینید 

از
4
دیدگاه