طرز تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای متفاوت و خوشمزه با طعم فوق العاده

دستور پخت کتلت گوشت و فلفل دلمه ای

طرز تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای

 

کتلت گوشت و فلفل دلمه ای یکی از کتلت های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به سادگی این کتلت را تهیه کنید. کتلت گوشت و فلفل دلمه ای را می توانید با هویج و کمی آرد سوخاری تهیه کنید و یک کتلت بی نظیر و متفاوت داشته باشید. شما می توانید این کتلت را به همراه نان تازه یا برنج سرو کنید و کنار این کتلت خوشمزه انواع دورچین ها را قرار دهید. کتلت گوشت طعم و مزه خوبی دارد و شما می توانید با سبزیجات و صیفی جات مختلف این کتلت را تهیه کنید و طعم و مزه آن را متفاوت کنید. امروز در پارسی دی طرز تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای

 • گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
 • سیب زمینی خام ۳ الی ۴ عدد
 • پیاز ۱ عدد
 • هویج ۱ عدد
 • فلفل دلمه ۱/۲ عدد
 • سیر ۳ حبه
 • کنجد ۲ ق غذا خوی به دلخواه
 • پودر سوخاری ۳ الی ۴ عدد
 • نمک، فلفل سیاه، سماق به مقدار لازم

طرز تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای خوشمزه و ترد با هویج

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید هویج ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و داخل یک آبکش بریزید، سیب زمینی را نیز پوست بگیرید و رنده ریز بزنید، سیر و فلفل دلمه و پیاز را نیز به همین ترتیب پوست و رنده بزنید و آب پیاز را حسابی بگیرد، این کار را حتما انجام دهید تا مانه وا رفتن کتلت شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

داخل یک کاسه باید همه مواد را به همراه گوشت چرخ کرده و پودر سوخاری و ادویه ها و کنجد مخلوط کنید. دستکش انداخته و مواد را خوب ورز دهید تا مسنحجم شود. این کتلت نیازی به تخم مرغ ندارد باید با ورز دادن مواد را مسنجم کنید و یا داخل یخچال قرار دهید و بگذارید تا طعم ها به خورد هم برود.

مرحله سوم: سرخ کردن مواد

در ادامه باید داخل یک تابه کمی روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. سپس از مواد کتلت بردارید و کف دست به آن شکل دهید و داخل روغن داغ قرار دهید و یک طرف آن را سرخ کنید و بعد با کفگیر برگردانید و طرف دیگر را نیز سرخ کنید و به همین ترتیب همه مواد را سرخ کنید و داخل دیس قرار دهید و می توانید با خیارشور و گوجه یا برنج زعفرانی میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کتلت گوشت و فلفل دلمه ای و هویج

 1. می توانید برای مسنجم شدن مواد از کمی آردنخودچی نیز استفاده کنید.
 2. حتما مواد باید با رنده ریز زده شود.
 3. به دلخواه می توانید از کمی پول بیبر نیز استفاده کنید.
 4. می توانید کتلت را بردارید و داخل کنجد بزنید و بعد سرخ کنید و یا مستقیم داخل مواد بریزید.

همچنین ببینید

از
1
دیدگاه