طرز تهیه کتلت کنجدی بدون تخم مرغ و آرد لذیذ و خوش طعم با گوشت چرخ کرده

دستور پخت کتلت کنجدی

طرز تهیه کتلت کنجدی

 

کتلت کنجدی یکی از کتلت های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که نیازی به تخم مرغ یا آرد ندارد و به دلیل استفاده از کنجد ظاهر بسیار شیک و مجلسی دارد. شما می توانید کتلت کنجدی را به همراه نان یا باگت سرو کنید و یک ساندویچ خوشمزه و سالم تهیه کنید و یا می توانید به دلخواه کمی سیب زمینی و گوجه سرخ کنید در کنار برنج میل کنید. کتلت کنجدی با گوشت چرخ کرده تهیه می شود و به دلیل استفاده از سیب زمینی دیگر نیازی به آرد ندارد و مواد از انسجام کافی برخودار است. امروز در پارسی دی طرز تهیه کتلت کنجدی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کتلت کنجدی

 • سیب زمینی ۳ عدد
 • پیاز ۱ عدد
 • گوشت چرخ کرده ۱۰۰ گرم
 • کنجد ۱ ق غذا حوری
 • نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر به مقدار لازم
 • جعفری خشک به دلخواه

طرز تهیه کتلت کنجدی خوشمزه و مجلسی با سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی و پیاز

ابتدا سیب زمینی های متوسط را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و با دست فشار دهید تا آب سیب زمینی خارج شود و یا می توانید به به صورت کج قرار دهید تا آب و نشاسته از هم جدا شوند. آب سیب زمینی باعث شل شدن کتلت می شود. پیاز را نیز پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و آب پیاز را کاملا بگیرید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید گوشت چرخ کرده را به همراه سیب زمینی و پیاز رنده شده و ادویه های گفته شده باهم مخلوط کنید. دستکش انداخته و مواد را با دست خوب ورز دهید تا مسنجم شوند و بعد کنجد را اضافه کنید و هم بزنید و برای نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرید و مزه ها به خورد هم برود.

مرحله سوم: سرخ کردن کتلت کنجدی

در ادامه باید داخل یک تابه کمی روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد مواد کتلت را از در دست به آن شکل دهید و داخل تابه قرار دهید و صبر کنید تا یک طرف کتلت سرخ شود و بعد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود و به همین ترتیب همه کتلت کنجدی را سرخ کنید و به دلخواه می توانید یک سیب زمینی را پوست بگیرید و خلالی خرد کنید و داخل تابه سرخ کنید و همچنین می توانید گوجه سرخ شده نیز در کنار کتلت کنجدی میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کتلت کنجدی سرخ شده و خوشمزه با گوشت چرخ کرده

 1. برای این که کتلت های شما خوشرنگ شوند باید کمی زردچوبه داخل آن بریزید و کوکو و کتلت خود را سرخ کنید.
 2. از گوشت کم چرب استفاده کنید.
 3. به دلخواه می توانید از کمی سبزی جعفری خشک شده نیز برای طعم بهتر کتلت کنجدی استفاده کنید.
 4. کنجد بهتر است از خام باشد و می توانید مجدد کمی کتلت ها را داخل کنجد بزنید و بعد سرخ کنید.
 5. حرارت باید کم باشد تو خوب مغز پخت شود.

همچنین ببینید  

از
2
دیدگاه