طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی و قارچ لعاب دار و خوشمزه

طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی

 

خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی یکی از خوراک های بسیار خوشمزه و لعاب دار است که با لوبیا قرمز تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه با ترکیب لوبیا چیتی و قرمز یا فقط قرمز استفاده کنید. این روش تهیه خوراک بسیار لعاب دار و غلیظ است و شما می توانید با افزودن قارچ و سیب زمینی طعم خوبی به این خوراک دهید. خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی را می توانید به همراه نان تازه میل کنید و بعضی ها این خوراک را با برنج نیز میل می کنند. امروز در پارسی دی طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی و قارچ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی

لوبیا قرمز۱ پیمانه
سیب زمینی۲ عدد متوسط
پیاز۱ عدد
آبلیموبه مقدار لازم
قارچ۶ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی و قارچ خوشمزه و غلیظ

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید لوبیا قرمز را تمیز کنید و از چند ساعت قبا خیس کنید تا هم راحت تر پخته شود و نفخ آن نیز گرفته شود و حتما بین زمان خیس کردن لوبیا چندین بار آب آن را تعویض کنید. می توانید از ترکیب لوبیا چیتی و قرمز نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: پخت مواد

در ادامه باید لوبیا بدون افزودن نمک داخل قابلمه ریخته و آب بریزید و زمان دهید تا ۱ الی ۲ ساعت لوبیا ها خوب پخته شود و بعد آبکش کنید و کنار قرار دهید. می توانید برای سهولت در کار از زودپز استفاده کنید و زمانی کمی نرم شد از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: تفت دادن

در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی یا خلالی ریز خرد کنید و به همراه روغن و زردچوبه و ادویه ها تفت دهید تا سبک و طلایی شود و بعد یکی از سیب زمینی ها را نگینی ریز کنید و به همراه پیاز تفت دهید و بعد لوبیا را اضافه کنید و سیب زمینی باقی مانده را پوست بگیرید و به صورت درسته داخل مواد قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی

در ادامه روی مواد آب بریزید و زمان دهید تا سیب زمینی نرم شود و بعد سیب زمینی را از قابلمه خارج کنید و با کمک گوشتکوب دستی یا برقی بکوبید تا له شود و بعد داخل قابلمه برگردانید و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بگذارید تا جا افتاده شود در همین حین قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا نرم شود و بعد به قابلمه اضافه کنید و در انتها نمک اضافه کنید و آبلیموترش بزنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی

  1. می توانید برای خوشمزه تر شدن خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی از عصاره گوشت استفاده کنید.
  2. می توانید مقدار فلفل قرمز را کم و زیاد کنید.
  3. موقع سرو کمی پیاز داغ و روغن زیتون اضافه کنید.
از
2
دیدگاه